Papież: Otwórzmy serca przed pokornym Królem, odrzućmy nieludzką przemoc

„Zwróćmy się w modlitwie do Dziewicy Maryi: uczmy się od Niej, jak być blisko Jezusa w dniach Wielkiego Tygodnia, aby dojść do radości Zmartwychwstania” – zachęcał dziś Papież pod koniec Eucharystii z okazji Niedzieli Męki Pańskiej zwanej Niedzielą Palmową. Mszę odprawiano na Placu św. Piotra przy udziale ok. 60 tys. wiernych. Franciszek zaraz po niej odmówił z zebranymi Anioł Pański, wygłaszając też specjalne apele.

REKLAMA

Ojciec Święty po pierwsze wyraził wówczas swoją bliskość ze wspólnotą San Josè de Apartado w Kolumbii, gdzie kilka dni temu zamordowano młodą kobietę i chłopca. Swego czasu, w 2018 r. tę grupę nagrodzono jako przykład zaangażowania w gospodarkę solidarnościową, pokój i prawa człowieka – jak przypomniał Papież.

„Zapewniam o mojej modlitwie za ofiary ohydnego ataku terrorystycznego przeprowadzonego w piątek wieczorem w Moskwie. Niech Pan przyjmie je w swoim pokoju i pocieszy ich rodziny – mówił dalej Franciszek. – Niech nawróci serca osób planujących organizujących i przeprowadzających takie nieludzkie działania, obrażające Boga, który nakazał: «nie zabijaj» (Wj 20,13)”.

Franciszek zwrócił też uwagę na inne kwestie, zwracając się do wiernych zgromadzonych na Placu św. Piotra: „drodzy bracia i siostry, Jezus wjechał do Jerozolimy jako pokorny i pokojowy Król: otwórzmy przed Nim nasze serca! Tylko On może nas uwolnić od wrogości, nienawiści czy przemocy, ponieważ jest miłosierdziem oraz przebaczeniem grzechów – nawoływał Ojciec Święty. – Módlmy się za wszystkich naszych braci i siostry, którzy cierpią w wyniku wojny; w szczególny sposób myślę o udręczonej Ukrainie, gdzie tak wielu ludzi znajduje się bez prądu z powodu intensywnych ataków na infrastrukturę – one to oprócz śmierci i cierpienia niosą ze sobą ryzyko jeszcze większej katastrofy humanitarnej. Proszę, nie zapominajmy o udręczonej Ukrainie! Pomyślmy też o Gazie, która tak bardzo cierpi, i o wielu innych miejscach ogarniętych wojną”.

Vatican News

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2024-03/papiez-otworzmy-serca-przed-pokornym-krolem-odrzucmy-nieludzka.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *