Papież wzywa do odwagi negocjacji w sprawie Ukrainy

„Papież przyjmuje obraz białej flagi zaproponowany przez rozmówcę, aby wskazać na zaprzestanie działań wojennych, rozejm osiągnięty z odwagą negocjacji. Jego życzeniem jest dyplomatyczne rozwiązanie dla sprawiedliwego i trwałego pokoju” – podkreśla Dyrektor watykańskiego biura prasowego, Matteo Bruni, odpowiadając dziennikarzom ws. wypowiedzi Papieża w wywiadzie dla szwajcarskiego radia i telewizji (RSI).

REKLAMA

Papież w wywiadzie nt. na temat Ukrainy papież wzywał do zawieszenia broni i wznowienia odwagi negocjacji – stwierdził dyrektor biura prasowego Matteo Bruni, odpowiadając na pytania niektórych dziennikarzy, dotyczące oczekiwania na wywiad w szwajcarskim radiu i telewizji, wyjaśniając, że życzenie Franciszka dla kraju, który zawsze określał jako męczeński, zawiera się w słowach wyrażonych już na Anioł Pański 25 lutego, dzień po dramatycznej drugiej rocznicy wybuchu konfliktu, w którym powtórzył swoje głębokie współczucie dla ludności Ukrainy. A wszystko po to, by “stworzyć warunki do dyplomatycznego rozwiązania w poszukiwaniu sprawiedliwego i trwałego pokoju”.

W innym miejscu wspominanego wywiadu, mówiąc o innej sytuacji konfliktowej, ale odnosząc się do każdej sytuacji wojennej, Papież wyraźnie stwierdził: „Negocjacje nigdy nie są kapitulacją” – podkreśla dyrektor watykańskiego biura prasowego VaticanNews.

VaticanNews

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2024-03/papiez-wzywa-do-odwagi-negocjacji-w-sprawie-ukrainy.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *