Papież: Przypomnijmy sobie radość pierwszego spotkania z Jezusem

„Wiara nie jest teorią, lecz spotkaniem z Jezusem i przebywaniem z Nim” – Papież Franciszek mówił o tym w rozważaniu na Anioł Pański, w którym wyszedł od pytania: „co to znaczy być uczniem Pana?”. Ojciec Święty zachęcił do przypomnienia sobie naszego pierwszego spotkania z Jezusem i odnowienia radości z pójścia za Nim.

REKLAMA

Nawiązując do ewangelicznego opisu spotkania z pierwszymi uczniami Franciszek wskazał, że Jezus nie chce prozelitów, ani powierzchownych „followersów”, lecz ludzi, które stawiają sobie pytania i pozwalają, by Jego Słowo stanowiło dla nich wyzwanie. Podkreślił, że aby być uczniem Jezusa trzeba przed wszystkim Go szukać, mieszkać z Nim i głosić Go. 

„Być z Nim, przebywać z Nim, to najważniejsze dla ucznia Pana” – mówił Franciszek.  Wskazał na tej drodze trzy słowa drogowskazy – szukać, mieszkać i w końcu głosić. Podkreślił, że to pierwsze spotkanie z Jezusem było tak silnym doświadczeniem, iż dwaj uczniowie zapamiętali jego godzinę na zawsze: „było to około czwartej po południu”. Ich serca były tak przepełnione radością, że natychmiast poczuli potrzebę przekazania otrzymanego daru. „To pokazuje moc tego spotkania” – podkreślił Franciszek i zachęcił do zastanowienia się nad tym, czy nadal jesteśmy rozmiłowanymi uczniami, czy wciąż poszukujemy Jezusa, czy też nasza wiara stała się rutyną.  

Papież zachęcił też do refleksji nad tym, „czy umiemy być z Jezusem na modlitwie i w milczeniu? I wreszcie, czy odczuwamy potrzebę dzielenia się naszą radością?”. Modlił się, by Maryja, pierwsza uczennica Jezusa, wyjednała nam pragnienie szukania Go, przebywania z Nim i głoszenia Go.

Beata Zajączkowska – Watykan 

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2024-01/papiez-na-aniol-panski.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *