Papież zachęca do zatrzymania się przed żłóbkiem i do adoracji

Do kontemplowania Jezusa, które nie jest marnowaniem czasu, ale nadawaniem mu sensu zachęcił Franciszek w rozważaniu na Anioł Pański. Nawiązując do uroczystości Objawienia Pańskiego przypomniał, że Mędrcy w maleńkim i kruchym Dzieciątku rozpoznają Boga, na którego poszukiwanie poświęcili całe swoje życie.

REKLAMA

Ojciec Święty zachęcił do zatrzymania się przed żłóbkiem i do adoracji Dzieciątka Jezus, widzimy w nim bowiem Boga, który stał się człowiekiem. „Spójrzmy więc na Niego, zadziwiajmy się Jego pokorą. Kontemplowanie Jezusa, trwanie przed Nim, adorowanie Go w Eucharystii: to nie marnowanie czasu, ale nadawanie jemu sensu; to odnajdywanie ukierunkowania życia w prostocie milczenia, która karmi serce. My również stańmy przed Dzieciątkiem, zatrzymajmy się przed żłóbkiem” – mówił Papież.

Franciszek zachęcił też do spojrzenia na dzieci, które również mówią nam o Jezusie, z swą ufnością, bezpośredniością, zadziwieniem, zdrową ciekawością, zdolnością do spontanicznego płaczu i śmiechu, do marzeń. „Taki jest Bóg: dziecięcy, ufny, prosty, miłujący życie, marzyciel: stał się człowiekiem i pragnie dzielić z nami tajemnicę życia, na którą składają się łzy i uśmiechy” – przypomniał Papież. Podkreślił, że jeśli staniemy przed Dzieciątkiem Jezus i w towarzystwie dzieci, to nauczymy się zdumiewać i wyruszymy na nowo prostsi i lepsi, jak Mędrcy. Będziemy umieli w nowy i twórczy sposób spojrzeć na problemy świata.

Ojciec Święty zachęcił do refleksji nad tym, „czy w tych bożonarodzeniowych dniach zatrzymaliśmy się na adoracji, czy uczyniliśmy trochę miejsca dla Jezusa w milczeniu, modląc się przed żłóbkiem i czy potrafimy spojrzeć na problemy świata oczami dzieci?”. Na zakończenie Papież zachęcił do pamięci o dzieciach doświadczanych przez wojny i niesprawiedliwości.

Beata Zajączkowska – Watykan 

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2024-01/papiez-zacheca-do-zatrzymania-sie-przed-zlobkiem-i-do-adoracji.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *