Franciszek: Chcę być pochowany w Bazylice Matki Bożej Większej

Papież Franciszek przygotował już miejsce, gdzie znajdzie się jego grób. „Chcę być pochowany w Bazylice Matki Bożej Większej” – powiedział w wywiadzie dla meksykańskiej dziennikarki Valentiny Alazraki. Przypomniał, że jest bardzo przywiązany do tej głównej maryjnej świątyni w Wiecznym Mieście.

REKLAMA

Franciszek przyznał, że pomimo licznych problemów ze zdrowiem, które miał w dobiegającym końca roku i podeszłego już wieku, za kilka dni skończy 87 lat, nie myślał jeszcze o swej rezygnacji. Ujawnił natomiast cele swych kolejnych podróży apostolskich. Będą to Belgia, Polinezja i być może Argentyna.

Okazją do wywiadu było przypadające wczoraj wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe. Na polecenie Jana Pawła II poświęcono jej jedną z kaplic w Grotach Watykańskich, w pobliżu grobu św. Piotra. Polski Papież chciał, by była swoistym przedłużeniem meksykańskiego sanktuarium. Franciszek przyznał, że odwiedza tę kaplicę, ilekroć modli się przy grobach swych poprzedników.

Rozmawiając z meksykańską dziennikarką zauważył, że objawienia w Guadalupe są wielką łaską dla jej ojczyzny i potwierdził, że dlatego diabeł nie lubi tego kraju. Stąd Meksykanie tym bardziej muszą pamiętać o słowach, które Maryja wypowiedziała do św. Juana Diego: „Jestem tutaj, jestem Twoją Matką, dlaczego wątpisz, czyż nie jestem tutaj?” To powinno dać nam siłę, by iść dalej – powiedział Franciszek.

Krzysztof Bronk – Watykan

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2023-12/franciszek-chce-byc-pochowany-w-bazylice-matki-bozej-wiekszej.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *