Papież do Polaków: Dziękuję wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają Kościół na Wschodzie

W najbliższą niedzielę w Polsce obchodzony będzie Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dziękuję wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają tamtejszy Kościół, zwłaszcza na udręczonej Ukrainie – brzmiały pozdrowienia papieża Franciszka skierowane do pielgrzymów polskich podczas środowej audiencji generalnej. Z uwagi na stan zdrowia Ojca Świętego, podobnie jak przed tygodniem, katechezę oraz pozdrowienia odczytał ks. prał. Filippo Ciapanelli z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

REKLAMA

Publikujemy pełny tekst pozdrowień:

Pozdrawiam serdecznie Polaków, a w szczególności artystów uczestniczących w koncercie „Psalmy pokoju i dziękczynienia”, upamiętniającym beatyfikację Rodziny Ulmów. W najbliższą niedzielę w Polsce obchodzony będzie Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dziękuję wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają tamtejszy Kościół, zwłaszcza na udręczonej Ukrainie. Z serca wam błogosławię!

vaticannews/ BP KEP

Źródło: https://episkopat.pl/papiez-do-polakow-dziekuje-wszystkim-ktorzy-modlitwa-i-ofiara-wspieraja-kosciol-na-wschodzie/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *