Podziękowania dla abp. Marka Jędraszewskiego za pełnienie funkcji Zastępcy Przewodniczącego KEP

Z wielkim uznaniem kierujemy słowa podziękowań za dyspozycyjność i gotowości do współpracy. Prezydium KEP zawsze mogło liczyć na wsparcie Księdza Arcybiskupa w postaci cennego, zrównoważonego doradztwa – napisał sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur G. Miziński w podziękowaniach dla abp. Marka Jędraszewskiego za pełnienie funkcji Zastępcy Przewodniczącego KEP przez kolejne dwie kadencje.

REKLAMA

Publikujemy pełny tekst podziękowań:

Warszawa, dnia 14 marca 2024 r.

Najczcigodniejszy Księże Arcybiskupie,

w związku z zakończeniem pełnienia funkcji Zastępcy Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski pragniemy wyrazić naszą głęboką wdzięczność. Obejmujemy nią wszystkie działania podejmowane przez Księdza Arcybiskupa w celu wspierania Przewodniczącego KEP w realizacji powierzonych zadań.

Z wielkim uznaniem kierujemy słowa podziękowań za dyspozycyjność i gotowości do współpracy. Prezydium KEP zawsze mogło liczyć – co mocno podkreślamy – na wsparcie Księdza Arcybiskupa w postaci cennego, zrównoważonego doradztwa.

Obecność i aktywność Księdza Arcybiskupa w licznych gremiach Konferencji Episkopatu Polski, takich jak: Rada Stała, Rada Naukowa, Komisja Wychowania Katolickiego czy Sekcja Nauk Filozoficznych Komisji Nauki Wiary, Komisja Wspólna Przedstawicieli Rządu RP i KEP, czy Rada Programowa KAI i Rada Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, ma wielkie znaczenie dla owocności ich prac.

Nakreślając powyższy zarys aktywności, pragniemy jeszcze w sposób szczególny podziękować Waszej Ekscelencji za rzadko wymieniane i doceniane walory osobowości. Dziękujemy za takt i kulturę osobistą. Niezależnie od okoliczności, nawet trudnych i kontrowersyjnych, postawa Księdza Arcybiskupa jest zawsze pełna godności i uprzejmości.

Wdzięczni za wielki wkład w życie Kościoła, który jest w Polsce, życzymy, aby Boże błogosławieństwo nieustannie towarzyszyło Księdzu Arcybiskupowi w dalszej pasterskiej posłudze.

Trwając w braterskiej jedności w Chrystusie Panu

Bp Artur G. Miziński
Sekretarz Generalny KEP

Abp Stanisław Gądecki
Metropolita Poznański
Przewodniczący KEP

___________________________________

Jego Ekscelencja
Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski
Zastępca Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
Metropolita Krakowski

Źródło: https://episkopat.pl/podziekowania-dla-abp-marka-jedraszewskiego-za-pelnienie-funkcji-zastepcy-przewodniczacego-kep/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *