Rzecznik KEP: Pokój, pojednanie i dobro zaczynają się od otwarcia serca na Bożą miłość

On, który oddaje się w nasze ręce jako bezbronne Dziecię, uświadamia nam, że pokój, pojednanie i dobro zaczynają się od pokornego otwarcia naszego serca na Bożą miłość – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ w życzeniach z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego.

REKLAMA

Rzecznik KEP zauważył, że Bóg stał się jednym z nas, by wynieść ludzi do godności swoich dzieci. „Przychodząc na świat obdarował nas najpiękniejszym darem: nieskończoną i bezwarunkową miłością. Miłość jest tym, na co każdy czeka i za czym tęskni. W świecie rozdzieranym konfliktami zbrojnymi, agresją i przemocą tylko miłość może przezwyciężyć spiralę nienawiści. Bóg stał się człowiekiem, by nas jej nauczyć i dać nam nadzieję. Bo sam jest Miłością” – zaznaczył.

„On, który oddaje się w nasze ręce jako bezbronne Dziecię, uświadamia nam, że pokój, pojednanie i dobro zaczynają się od pokornego otwarcia naszego serca na Bożą miłość” – podkreślił rzecznik KEP. „Niech Jezus w tych szczególnych dniach przyjdzie do każdego z nas ze swoim darem miłości i pokoju” – dodał.

BP KEP

Źródło: https://episkopat.pl/rzecznik-episkopatu-pokoj-pojednanie-i-dobro-zaczynaja-sie-od-otwarcia-serca-na-boza-milosc/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *