Przewodniczący KEP: Niech cud wcielenia Syna Bożego uświadomi nam, że Bóg jest blisko nas

Niech cud wcielenia Syna Bożego raz jeszcze uświadomi nam, że Bóg jest blisko nas i dzieli z nami trudy naszego życia. On czeka, abyśmy przyszli do Niego ze wszystkim, co nas boli i co nas raduje, i złożyli to u betlejemskiego żłóbka – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w życzeniach z okazji świąt Narodzenia Pańskiego.

REKLAMA

Przewodniczący Episkopatu zaznaczył, że „Bóg przyszedł na świat, aby pojednać stworzenie ze Stwórcą”. „Stając się człowiekiem, wkroczył w nasze ziemskie sprawy, problemy, ból i cierpienie. Solidaryzując się z człowiekiem w trudach jego ziemskiego życia, Chrystus Pan ukazał nam, jak przez nie przejść służąc Bogu i ludziom” – podkreślił.

„Niech cud wcielenia Syna Bożego raz jeszcze uświadomi nam, że Bóg jest blisko nas i dzieli z nami trudy naszego życia. On czeka, abyśmy przyszli do Niego ze wszystkim, co nas boli i co nas raduje, i złożyli to u betlejemskiego żłóbka” – zwrócił uwagę przewodniczący KEP.

Abp Gądecki zachęcił, aby ten świąteczny czas był „przepełniony otwarciem się na Boga obecnego w małym Dziecięciu, które czeka, byśmy powierzyli Mu siebie i swoje rodziny, ucząc się od Niego pełnego zaufania wobec odwiecznego planu Stwórcy”.

BP KEP

Źródło: https://episkopat.pl/przewodniczacy-episkopatu-niech-cud-wcielenia-syna-bozego-uswiadomi-nam-ze-bog-jest-blisko-nas/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *