Rzecznik KEP: Adwent to czas nadziei, z którą oczekujemy na Zbawiciela

Adwent to czas nadziei, z którą oczekujemy na Zbawiciela, bo to On jest sensem życia każdego człowieka. Jeśli On i Jego Ewangelia nie będą dla nas najważniejsze, to wszystkie nasze działania, nawet te bardzo prospołeczne, nie będą miały sensu – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ z okazji rozpoczynającego się Adwentu.

REKLAMA

Rzecznik Episkopatu przypomniał, że pierwsza niedziela Adwentu wprowadza nas w oczekiwanie. „Ma ono w tym okresie liturgicznym podwójny wymiar. W wymiarze doczesnym oczekujemy na narodziny Zbawiciela, który przychodzi na świat i wkracza do naszego życia, by je odmienić. Z kolei w wymiarze eschatologicznym, Adwent uświadamia nam, że całe nasze życie jest oczekiwaniem na powtórne przyjście Pana na końcu czasów” – wyjaśnił.

Ks. Gęsiak zaznaczył, że „Adwent jest czasem nadziei, z którą oczekujemy na Zbawiciela, bo to On jest sensem życia każdego człowieka. Jeśli On i Jego Ewangelia nie będą dla nas najważniejsze, to wszystkie nasze działania, nawet te bardzo prospołeczne, nie będą miały sensu”.

Rzecznik KEP zachęcił, by ten czas oczekiwania wypełniony był modlitwą i uczynkami miłosierdzia wobec bliźnich. „Niech Maryja, która prowadzi nas w tym czasie, pokaże nam drogę, po której krocząc przygotujemy się na spotkanie z Panem, gdy przyjdzie” – stwierdził.

BP KEP

Źródło: https://episkopat.pl/rzecznik-kep-adwent-to-czas-nadziei-z-ktora-oczekujemy-na-zbawiciela/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *