Sekretarz Generalny KEP powitał w Polsce Nuncjusza Apostolskiego abp. Filipazziego

To ogromna radość móc witać na polskiej ziemi przedstawiciela Ojca Świętego w osobie Nuncjusza Apostolskiego – powiedział bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, witając w Warszawie nowego nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Antonio Guido Filipazziego.

REKLAMA

Bp Miziński stwierdził, że jest to „ogromna radość móc witać na polskiej ziemi przedstawiciela Ojca Świętego w osobie Nuncjusza Apostolskiego”. Podkreślił, że z każdym przybyciem nuncjusza apostolskiego wiąże się radość, nadzieja i ufność dla lokalnego Kościoła, „gdyż jego osoba symbolizuje szczególne więzy Kościoła partykularnego z Następcą św. Piotra”.

Nuncjusza Apostolskiego przywitali na Lotnisku Chopina w Warszawie przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski: bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny KEP, kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, bp Romuald Kamiński, ordynariusz warszawsko-praski, ks. Jarosław Mrówczyński – zastępca sekretarza generalnego KEP, a także pracownicy Nuncjatury Apostolskiej w Warszawie.

„Więzy synowskiej miłości i oddania zawsze cechowały relacje między Polską a Stolicą Apostolską. Polacy wyrażają swoją miłość do Papieża również poprzez gościnność okazywaną jego wysłannikom. Dlatego cieszymy się ogromnie z przyjazdu nowego przedstawiciela Ojca Świętego, którym jest abp Antonio Guido Filipazzi” – zaznaczył sekretarz generalny KEP.

Bp Miziński zwrócił także uwagę na to, że abp Filipazzi odbył w przeszłości pielgrzymkę do Polski oraz – jak sam mówił w wywiadach – „wzrastał z Janem Pawłem II”. „Cieszymy się, że abp Filipazzi przybywa do kraju, w którym pamięć o naszym wielkim Rodaku jest wciąż żywa, a jego nauczanie inspiruje nadal w głębszym przeżywaniu wiary oraz w służbie Bogu i Kościołowi” – dodał.

Sekretarz generalny KEP poprosił wiernych o modlitwę za nowego Nuncjusza Apostolskiego w Polsce oraz jego misję dyplomatyczną, „która jest również misją duchową, polegającą na umacnianiu wiary w ludzie Bożym poprzez łączność z Następcą św. Piotra”.

Abp Filipazzi został mianowany nuncjuszem apostolskim w Polsce przez papieża Franciszka 8 sierpnia br. Ma 60 lat, pochodzi z archidiecezji mediolańskiej. Przez ostatnie sześć lat pełnił funkcję nuncjusza apostolskiego w Nigerii.

BP KEP

Źródło: https://episkopat.pl/sekretarz-generalny-kep-powital-w-polsce-nuncjusza-apostolskiego-abp-filipazziego/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *