75. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego

We wszystkich kościołach archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej 1 sierpnia w godzinie „W” odezwą się kościelne dzwony. Jak co roku, również w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego wierni będą pamiętać w modlitwie o poległych w tym zrywie.

REKLAMA

O godz. 10:30 zostaną zapalone znicze przy pomniku kard. Stefana Wyszyńskiego na Krakowskim Przedmieściu. Sam monument zostanie opasany biało-czerwoną szarfą z przesłaniem kard. Wyszyńskiego: „Nic droższego nie mogła nam przysłać ginąca stolica. To najświętszy apel walczącej Warszawy do nas i do całego świata. Apel i testament… Będziesz miłował”. Harcerze będą też rozdawać mieszkańcom stolicy i turystom ulotki na temat związków kard. Wyszyńskiego z Powstaniem Warszawskim.

Punktem centralnym obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania będą uroczystości i modlitwa przy pomniku „Gloria Victis” w godzinie „W”. Jak co roku weźmie w nich udział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Następnie o godz. 19.30 na Cmentarzu Powstańców Warszawy weźmie udział w uroczystości przy pomniku „Polegli – Niepokonani”, gdzie zostaną odmówione modlitwy ekumeniczne. Około godziny 21.00 kard. Nycz odprawi Mszę św. na tym cmentarzu.

www.archwwa.pl/ BP KEPŹródło: https://episkopat.pl/75-rocznica-wybuchu-powstania-warszawskiego-zapowiedz/

 

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *