Podziękowanie Sekretarza Generalnego dla m. Maksymilli Pliszki za 9-tygodniową Nowennę w intencji kapłanów

Z wielką radością przyjąłem wiadomość o wspaniałomyślnej inicjatywie podjęcia przez żeńskie zgromadzenia zakonne czynne i klauzurowe 9-tygodniowej Nowenny w celu otoczenia kapłanów siostrzanym wsparciem w postaci codziennej, wspólnej modlitwy różańcowej – napisał bp Artur G. Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski, w podziękowaniach dla m. Maksymilli Pliszki, Przewodniczącej Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce.

REKLAMA


Publikujemy pełny tekst podziękowań:

Czcigodna Matko Przewodnicząca,

z wielką radością przyjąłem wiadomość o wspaniałomyślnej inicjatywie podjęcia przez żeńskie zgromadzenia zakonne czynne i klauzurowe 9-tygodniowej Nowenny (od 30 maja do 1 sierpnia 2019 r.), w celu otoczenia kapłanów siostrzanym wsparciem w postaci codziennej, wspólnej modlitwy różańcowej.

Na ręce Wielebnej Matki składam wyrazy wdzięczności. Ich adresatkami niech staną się także wszystkie Siostry, które rozważając w modlitewnym skupieniu Tajemnice Światła, wypraszać będą kapłanom pomoc Jezusa Miłosiernego i duchowe umocnienie wobec trudnych wyzwań, przed którymi obecnie stają. Szczególnie dziękuję za trud modlitwy w intencji świętości życia kapłanów i osób konsekrowanych oraz wynagrodzenia za grzechy i niewierno-ści osób poświęconych Bogu.

Pełen uznania dla wielkoduszności Sióstr, pragnę z całym przekonaniem odnieść do Was słowa św. Jana Pawła II z Listu do kobiet: „Społeczeństwo najwięcej zawdzięcza «geniuszowi kobiety» właśnie w tym wymiarze, który bardzo często urzeczywistnia się bez rozgłosu…” Drogie Siostry przez Wasz szczodry dar duchowego wsparcia kapłanów, w piękny sposób ukazujecie realizację swojego powołania do stawania się drugą Maryją, zdolną by karmić siebie oraz innych mocą wiary, nadziei oraz miłości.

Czcigodnej Matce i Wszystkim Siostrom z serca błogosławię. Proszę Boga, aby dodawał Wam sił do rozwoju charyzmatów, które otrzymałyście od Ducha Świętego dla dobra wspólnoty Kościoła.

Z serdecznym pozdrowieniem w Chrystusie Panu,

Bp Artur G. Miziński
Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski


Źródło: https://episkopat.pl/podziekowanie-sekretarza-generalnego-dla-m-maksymilli-pliszki-za-9-tygodniowa-nowenne-w-intencji-kaplanow/

 

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *