Przewodniczący KEP: Prośmy Pana, by wzbudził nowe, święte i liczne powołania do wyłącznej służby Bogu

Prośmy Pana, aby wzbudził w swoim ludzie nowe, święte i liczne powołania do wyłącznej służby Bogu – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki z okazji Niedzieli Dobrego Pasterza, w którą obchodzimy 60. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Tym dniem rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

REKLAMA

„Prośmy w tym czasie Pana, aby wzbudził w swoim ludzie nowe, święte i liczne powołania do wyłącznej służby Bogu. Ogarnijmy naszą modlitwą także tych, którzy przejawiają powołanie do życia kapłańskiego i konsekrowanego, ale trudno im na nie odpowiedzieć. Módlmy się także za tych, którzy towarzyszą osobom rozeznającym swoje powołanie, aby okazywali im wsparcie całej wspólnoty Kościoła” – podkreślił przewodniczący Episkopatu.

Abp Gądecki zachęcił również do dawania wiarygodnego świadectwa naszej przynależności do Chrystusa, „inspirując tym samym w młodych ludziach refleksję nad własnym powołaniem oraz odwagę do odpowiedzenia na nie Bogu z ufnością i wielkodusznością”.

BP KEP

Źródło: https://episkopat.pl/przewodniczacy-kep-prosmy-pana-by-wzbudzil-nowe-swiete-i-liczne-powolania-do-wylacznej-sluzby-bogu/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *