Sekretarz Generalny KEP: Zmartwychwstanie Chrystusa jest centralnym wydarzeniem naszej wiary

Zmartwychwstanie Chrystusa jest centralnym wydarzeniem naszej wiary. Bez niego nasza wiara byłaby daremna, a przepowiadanie nie byłoby nic warte – powiedział sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur G. Miziński w życzeniach z okazji Świąt Wielkanocnych.

REKLAMA

„Zmartwychwstanie Chrystusa jest centralnym wydarzeniem naszej wiary. Cała historia zbawienia, objawiająca nieskończoną miłość Boga do człowieka, zmierza do zbawczej ofiary Jezusa Chrystusa i Jego zmartwychwstania. Bez niego nasza wiara byłaby daremna, a przepowiadanie nie byłoby nic warte” – zaznaczył bp Miziński.

Sekretarz Generalny KEP zwrócił uwagę, że „wielkanocny poranek zaprasza nas do świętowania zwycięstwa Jezusa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, do radości z przywrócenia utraconego przez grzech życia wiecznego. Dzięki Jego zmartwychwstaniu dokonało się nowe narodzenie, a bramy nieba zostały otwarte”.

„Wyzwoleni z mroku, lęku i niepewności, biegnijmy do pustego grobu, aby spotkać żywego Chrystusa, obecnego dziś w swoim Kościele, w Bożym słowie, w sakramentach, w braciach i siostrach” – dodał bp Miziński. „Niech nasze serca wypełni żarliwa wiara, niezachwiana nadzieja oraz gorąca miłość. Nasze zamiary, uczynki i postawy niech odzwierciedlają wielkanocne orędzie o powstaniu Pana z martwych, aby wszyscy poznali, że jesteśmy Jego uczniami” – podkreślił.

„Bądźmy wobec świata świadkami przemieniającej mocy płynącej ze spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy!” – życzył Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski.

BP KEP

Źródło: https://episkopat.pl/sekretarz-generalny-kep-zmartwychwstanie-chrystusa-jest-centralnym-wydarzeniem-naszej-wiary/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *