Drony dostarczą pizzę

REKLAMA


Nowozelandzki oddział sieci restauracji Domino’s jako pierwszy na świecie zaoferuje swoim klientom regularne dostawy pizzy za pomocą dronów. Pokazowy lot odbył się w największym mieście kraju – Auckland. „Nasze przyjazne prawo oznacza, że w kraju panują idealne warunki (dla takich usług)” – przekonywał po obejrzeniu demonstracyjnego lotu Domino’s minister transportu Nowej Zelandii Simon Bridges.
Natomiast szef sieci Domino’s Don Meij również potwierdził konieczność zaoferowania klientom tego typu transportu. – Zawsze uważaliśmy, że dostawy 2-kilogramowego zamówienia pojazdem, który waży 2 tony, nie mają sensu.
Firma zapowiedziała, że jeszcze w tym roku chce uruchomić w Nowej Zelandii system regularnych dostaw pizzy za pomocą bezzałogowców. Domino’s rozważa przeprowadzenie podobnych testów w Australii, Belgii, Francji, Holandii, Japonii i Niemczech. W Australii w przyszłym miesiącu wchodzi w życie prawo zezwalające na transport towarów dronami – pod warunkiem, że urządzenia nie będą zbliżać się do domów na odległość co najmniej 30 metrów.

aw


„Pielgrzym” 2016, nr 19 (699), s. 35

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *