15/2020

Moda na hejt – Elżbieta Ruman

Na sarkofagu, pod murem kościoła św. Wawrzyńca w Zaniemyślu, Konstancja Raczyńska umieściła napis: „Tu spoczywa Edward Nałęcz hr. Raczyński, który dla siebie był skąpy, pomocny biednym, hojny dla ojczyzny. Żona pilnuje tymczasem zwłok męża i błaga modlitwy dla niego”.

Pomorska perła – ks. Wojciech Węckowski

Kiedy jedziemy z Tucholi w stronę Czerska, przed Wielką Komorzą pomiędzy lasami i polami ukazuje się bryła niewielkiej sakralnej budowli. Jest dobrze widoczna zwłaszcza w pogodny dzień, gdy jej ściany odbijają promienie słońca. To niewielka świątynia w Dąbrówce, kościół filialny…

W nowej odsłonie – ks. Andrzej Szopiński

Pielgrzymie i turystyczne szlaki przyprowadzają wielu naszych rodaków do Pelplina. Nie brakuje również turystów zagranicznych. Co ich tutaj sprowadza? Niewątpliwie średniowieczny pocysterski zespół zabytkowy z przepiękną bazyliką katedralną, która jest perłą architektury gotyckiej.

Tajemnice Chopina – Anna Czerwińska-Rydel

Fryderyk Chopin, najbardziej znany polski kompozytor, urodził się 209 lat temu. Wydaje się, że o tym wielkim Polaku wiemy niemal wszystko, tymczasem jego postać nadal skrywa wiele tajemnic.

Anioły Nadziei – „Chwała Panu”

Płyta zespołu Anioły Nadziei „Chwała Panu” jest projektem autorskim. Pomysł powstał w 2017 roku. Trochę żartowaliśmy, że jeśli kiedykolwiek jeszcze nagramy płytę, to będą to utwory napisane przez nas. Okazało się, że niektórzy z nas komponują, modląc się do Boga…