Uchylę wam nieco bananowego nieba – Sławek Walkowski
Bardzo powoli przygotowuję się do ponownego zaproszenia przyjaciół i znajomych na kolację do mojego nieformalnego hobbystycznego klubu „12 krzeseł”.
Bardzo powoli przygotowuję się do ponownego zaproszenia przyjaciół i znajomych na kolację do mojego nieformalnego hobbystycznego klubu „12 krzeseł”.
To słodkawe i chrupiące warzywo z charakterem. Świetne jest nie tylko na surowo, ale też faszerowane, w sałatce, zapiekane, na kanapkach lub w pysznej zupie.
„Obrócili księdza plecami do góry i kazali mu wyciąć na plecach dużą polską flagę. »Na kolor czerwony krwi nie zabraknie« – szydzili. Dziewczyny cięły skórę i rysowały…”.
Św. Paweł pisał o Kościele jako o wiernych „zbudowanych na fundamencie apostołów i proroków, gdzie kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus” (Ef 2,20). Skoro wszyscy apostołowie razem wzięci są fundamentem, a więc podstawą Bożej budowli, świętych Piotra i Pawła można…
Licząca nieco ponad 150 mieszkańców wieś Kalwaria Pacławska na południowo-wschodnim krańcu Polski wydaje się być końcem świata z powodu swego zagubienia wśród wzgórz Podkarpacia. Dla wytrwałego pielgrzyma skrywa w sobie piękno franciszkańskiego klasztoru, sanktuarium i dróżek kalwaryjskich. W klasztornym kościele…
Łąki kwietne, łąki umajone, dawne miejsce zabaw dworskich i turniejów rycerskich dziś znowu w modzie. Co się stało, że pogardzane do niedawna nieużytki i zwyczajne, pospolite wręcz polne kwiaty wróciły do łask?
Jedną z najbardziej znanych rodzin kaszubskich garncarzy są Neclowie, od ponad stu lat związani z Chmielnem. To już dziesiąte pokolenie, które lepi garnki, wazony, dzbany, dwojaki, lichtarze, kropielniczki, miski, kufle, cukierniczki, dzwoneczki i talerze – wszystkie wyrabiane ręcznie przy użyciu…
Jest laureatem ponad 30 konkursów akordeonowych w kraju i za granicą. Swoją grą na akordeonie porywa i wręcz hipnotyzuje publiczność. Jego płyty zazwyczaj pokrywają się platyną lub złotem. Eksperymentuje, grając z różnymi muzykami i orkiestrami. Jednym z najbardziej ekscytujących wyzwań…
XIII i XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
Jazda rowerem na początku lata to szczególna przyjemność. Sama jazda na dwóch kółkach to już jest coś, ale dodatkowy jej walor o tej porze roku to zapachy, jakie można po drodze zebrać. Kwitnące kwiaty czarnego bzu, czeremchy, jaśminu, lipy…
Zmiany w życiu religijnym, jakie przyniosła pandemia koronowirusa, dotknęły wszystkich, szczególnie jednak tych, którzy na co dzień walczyli ze swoją oziębłością, martwili się trudnościami w modlitwie. Teraz oni sami muszą szukać sposobu, aby nie gasła w nich wiara, nie usychała…