Muzyczne zapalenie Wyrostka – rozmowa z Marcinem Wyrostkiem

Jest laureatem ponad 30 konkursów akordeonowych w kraju i za granicą. Swoją grą na akordeonie porywa i wręcz hipnotyzuje publiczność. Jego płyty zazwyczaj pokrywają się platyną lub złotem. Eksperymentuje, grając z różnymi muzykami i orkiestrami. Jednym z najbardziej ekscytujących wyzwań muzycznych był dla niego wspólny występ z Bobbym McFerrinem. Z Marcinem Wyrostkiem rozmawia Iwona Demska.

REKLAMA


– Od pewnego czasu Śląsk znajduje się w centrum zainteresowania, ponieważ stał się największym ogniskiem pandemii koronawirusa w Polsce. Jako mieszkaniec Górnego Śląska – dokładnie Mysłowic Śląskich – czujesz się jak w oblężonej twierdzy?
– Nie, skąd. Oprócz tego, że Mysłowice żądają dostępu do morza (śmiech), nie mamy na co narzekać. Mówiąc poważnie, życie u nas toczy się normalnie mimo informacji o koronawirusie.  Intensywnie nas diagnozują i stąd taka statystyka. Ale to jeszcze bardziej nas jednoczy i czujemy ogromną solidarność z medykami, którzy walczą na pierwszej linii frontu. Bardzo im kibicujemy. (…)


Więcej przeczytasz w 13. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [28 czerwca i 5 lipca 2020 R. XXXI Nr 13 (798)]

TUTAJ można zakupić najnowszy (13/2020) numer dwutygodnika “Pielgrzym”:
https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Pielgrzym-132020/287

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *