Bóg jest Ojcem

Ojcostwo Boga wyznawane w naszym życiu jest tak naprawdę jedynym bogactwem, które pozostanie, gdy wszystko inne ulegnie rozpadowi; jest prawdziwym bogactwem, bez którego wszystko inne wydaje się bezwartościowe i puste.

REKLAMA

Mówiąc o Bogu, że jest naszym Ojcem, wyznajemy, że jest naszym Stwórcą, Źródłem wszelkiego istnienia. To On powołał świat i nas do życia, i nieustannie tę wolę podtrzymuje swą wszechmocą. Bóg jest Ojcem Wszechmogącym – tak rozpoczynamy nasze Credo…

 

Głód Boga

Uświadamiamy sobie, że istnieje Najwyższe Dobro. Jezus wyjaśnia nam to, posługując się przypowieścią o bogatym właścicielu ziemskim, który w pewnym momencie osiągnął takie bogactwo, że mógł sobie powiedzieć: „odpoczywaj, jedz, pij i używaj”. Papież Senior w jednej ze swych homilii pytał: „Czy nie jest to kwartet wartości, którymi żyje nasze współczesne społeczeństwo? Czas wolny, jedzenie, picie, przyjemności. Mieć wszystko, czego dusza zapragnie, móc robić to, na co się ma ochotę – czyż nie sądzimy, że na tym właśnie polega wolność? A konsekwentnie, czy nie na tym właśnie polega dzieło zbawienia?” (…)

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *