21 POSTULATÓW
Co się stało z nami przez owe trzydzieści pięć lat, które upłynęły od historycznego Sierpnia 80? Polska się zmieniła, to pewne.
Co się stało z nami przez owe trzydzieści pięć lat, które upłynęły od historycznego Sierpnia 80? Polska się zmieniła, to pewne.
Przepowiadanie słowa Bożego to nie bicz na grzeszników, ale wezwanie do otwarcia na Boże miłosierdzie i rozpoczęcia procesu nawrócenia. Potwierdzeniem takiego przepowiadanie powinny być nie tyle oklaski, ile rachunek sumienia.
Zamieszczony fragment pochodzi z książki „Nowe więzi solidarności Taizé dzisiaj” wydanej przez Wydawnictwo „Bernardinum”. Publikacja ukazała się siedemdziesiątką rocznicę założenia wspólnoty Taizé i w setną rocznicę urodzin jej twórcy – brata Rogera. Z bratem Aloisem rozmawia Marco Roncalli.
Obecnie trwa dyskusja w wielu środowiskach i sprzeciw wobec decyzji podniesionego wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn.
Festiwal Filmowy w Gdyni miał różne oblicza, jak i miejsca, w których się odbywał. Z małej branżowej imprezy przeistoczył się w znaczące, robione z dużym rozmachem wydarzenie filmowe, które z roku na rok umacnia też swoją renomę za granicą. Z…
Sushi wymyślono właściwie niechcący. W czasach, gdy Japończycy nie mieli jeszcze lodówek (chociaż trudno to sobie wyobrazić) przekładali ryby warstwami ryżu i przechowywali, nawet do roku pod ciężkim kamieniem. W ten sposób odkryli, że fermentujące ryby zakwaszają ryż i poprawiają…
Dzisiejsze wiadomości już dawno przestały mieć wyłącznie informacyjny charakter. Dostarczają przede wszystkim emocji, w przeważającej części, negatywnych. Wtedy powinna być przy nas „Matka, która wszystko rozumie”.
Przebył długą drogę, aby dojść do miejsca, w którym się znajduje. Stał się inspiracją dla tysięcy ludzi, którzy borykają się z przeróżnymi problemami życiowymi. Żyje bez kończyn i bez ograniczeń, udowadniając sobie i światu, że wiara w Boga to wyzwalająca…
W Nowej Wsi Lęborskiej przy ul. Mostowej 35 pod rozłożystą akacją znajduje się niezwykły dom. O tyle niezwykły, iż mieści się tam stała galeria sztuki, do odwiedzenia której, z wielką estymą, zaprasza ks. Marian Jan Wittlieb.
Czasami robimy dziwne rzeczy. Mój brat do wszystkiego dodaje majonez. Jeden z moich kolegów codziennie pochłania parówki. A koleżanka Małgosia na śniadanie i lunch je wciąż te same owsiane kulki z mlekiem, choć wcale nie jest na diecie.
Mówią o nich „pozytywne dziwolągi”, bo podróżują autostopem według wskazań Ewangelii, często bez pieniędzy i jedzenia na drogę. „Bóg w tym czasie o wszystko się zatroszczy – tłumaczą niedowiarkom – potrzeba tylko zaufania i pokory”. O inicjatywie rekolekcji autostopowych „Piękne…