Rok Życia Konsekrowanego

Dynamika świętości

REKLAMA

Papież Franciszek od I niedzieli Adwentu w całym Kościele ogłosił Rok Życia Konsekrowanego. Będzie to czas, aby odkryć na nowo walory poświęcenia swojego życia Chrystusowi poprzez przestrzeganie rad ewangelicznych.

Kościół katolicki całe swoje nauczanie opiera na Ewangelii i Tradycji realizując słowa Boskiego Mistrza: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…”. W tymże Kościele na przykładzie Jezusa Chrystusa od samego początku zaczęło się rozwijać bardzo głębokie życie duchowe. Niektórzy członkowie wspólnot kościelnych zaczęli odczytywać w sposób właściwy rady ewangeliczne.

Rada, to znaczy „Kto może pojąć, niech pojmuje” (Mt 19,12). Rada nie jest dla wszystkich, ale dla tych, którzy pojmują i chcą w sposób bardziej radykalny żyć i poświęcić się Bogu. Bez zachowania rady można się zbawić. Ale przy pomocy rady można dynamiczniej zdążać do świętości (nie zapominając, że jest to większa odpowiedzialność). Duch Święty udzielał niektórym wyznawcom szczególnych darów. Dzięki tym darom pragnęli jak najpełniej naśladować Jezusa Chrystusa. Prowadzili oni życie pustelnicze, pociągając swoim przykładem innych członków wspólnot kościelnych. (…)

ks. MARIAN SZCZEPIŃSKI

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *