II Spotkanie Kociewiaków

W sobotę, 17 sierpnia 2013 r. w Pelplinie po raz pierwszy w szczególny sposób uczczono patrona miasta św. Bernarda zapraszając na ten dzień wszystkich Kociewiaków. Był to też dobry czas i miejsce na promocję zdrowego żywienia, miodów, ziół i runa leśnego, z których to dobrodziejstw nasz region może słynąć.

REKLAMA

Do uczestnictwa w tym wydarzeniu już od rana zapraszała radosna młodzież grupy artystycznej Karamba na starogardzkim rynku i targowisku w Pelplinie. W południe na terenie Liceum Katolickiego Collegium Marianum odbywały się warsztaty dla przedstawicieli stowarzyszeń kociewskich, których tematem był Obraz aktywności organizacji pozarządowych w mediach lokalnych na Kociewiu. Spotkanie poprowadził Bartosz Tobieński.

W bazylice katedralnej odprawiona została msza św. w intencji pomyślności Kociewia i Kociewiaków. Przewodniczył jej kapelan Kociewiaków ks. inf. Stanisław Grunt, który przybliżając postać i dzieła mistyka zakonu cystersów św. Bernarda zwrócił uwagę na konieczność budowania jedności i tożsamości naszej małej ojczyzny kociewskiej. (…)

Alicja Słyszewska

 

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *