Przystanek Rzym

Po raz 35. Wspólnota braci z Taizé na przełomie roku kalendarzowego zorganizowała spotkanie młodych. Tym razem odbyło się ono w Rzymie.

REKLAMA

Tego typu wydarzenia gromadzą młodzież nie tylko z Europy. Uczestnicy przyjeżdżają też spoza niej. Liczba przybyłych w tym roku była znacząca, bo wynosiła ponad 45 tys. osób, z czego grupa z Polski liczyła około 12 tys. Można spokojnie powiedzieć, że w Rzymie na każdej ulicy dało się słyszeć rozmowę w języku polskim. Naszą diecezję reprezentowała grupa około 350 osób z duszpasterzami. Spotkania mają charakter formacyjno -modlitewny. Tematem tegorocznym była refleksja nad fragmentem listu brata Aloisa – Aby odnowić więzi solidarności: jak oczyszczać źródła zaufania do Boga.

Rok Wiary, ogłoszony przez papieża Benedykta XVI, stał się dobrą okazją dla pracy formacyjnej nad tym tematem. Młodzi podczas spotkań w grupach, które odbywały się każdego ranka zaraz po modlitwach w parafiach zakwaterowania, rozmawiali o drogach swojej wiary, poszukiwaniu i spotkaniu Chrystusa, oparciu w Bogu, by nie lękać się przyszłości i spotkania z drugim człowiekiem. (…)

ks. ARKADIUSZ ĆWIKLIŃSKI

diecezjalny duszpasterz młodzieży

 

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *