Żywy pomnik

Od 12 lat w październiku, miesiącu wyboru bł. Jana Pawła II na Stolicę Apostolską, organizowany jest Dzień Papieski. W tym dniu przypomina się postać naszego Błogosławionego Ojca Świętego, jego nauczanie, modli się o szybką kanonizację.

REKLAMA

Dzień Papieski to także możliwość wsparcia duchowego i finansowego  Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przydziela stypendia dla uzdolnionych uczniów, pochodzących z biedniejszych rodzin.

Krótko po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do ojczyzny w 1999 r. Komisja Episkopatu Polski powołała Fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  Od pierwszych chwil jej istnienia inicjatywa ta spotkała się z dużą akceptacją, ponieważ dzięki funduszom pozostałym z pielgrzymki można było wesprzeć w wychowaniu i edukacji młodzież z małych, biednych miejscowości. Przez kolejne lata, sukcesywnie, zgodnie ze statutami Fundacji, organizowane są Dni Papieskie. Zbiórki pieniężne z tego dnia przeznaczane są na dalsze stypendia dla utalentowanych gimnazjalistów, licealistów oraz studentów. Jedna ze stypendystek, pochodząca z południa Polski, opisuje na blogu swoją przynależność do Fundacji w następujący sposób: „O stypendium poinformowała mnie moja p. dyrektor na wakacjach 2008. Miałam się zjawić w szkole, aby wypełnić wstępny wniosek. (…)

ks. WOJCIECH WĘCKOWSKI

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *