Z życia Kościoła

Z życia diecezji

Wszyscy wiemy jak muzyka zbliża ludzi do Boga. Redakcja "Pielgrzyma" chce systematycznie przedstawiać swoim Odbiorcom propozycje chrześcijańskich artystów muzycznych, którzy wykorzystują swoje talenty by głosić Dobrą Nowinę. Dzisiaj prezentujemy Wam utwór z repertuaru GGDuo - "Moja Cisza".

Duet GGDuo tworzy dwoje utalentowanym osób, których oprócz pasji do muzyki łączy coś więcej: obrączki! Gabriela oraz Wojciech Gąsiorowie to małżeństwo, które współnie koncertuje i tym samym ewangelizuje na terenie całego kraju. 

Niedawno gościliśmy ich w naszej diecezji podczas wydarzeń "Katolicy na Ulicy" w Człuchowie oraz "Przystani" w Pelplinie. W sierpniu br. Gabriela Gąsior będzie prowadzić warsztaty muzyczne podczas Festiwalu Gospel w Gniewie, na które serdecznie zapraszamy! 

Twórczość GGDuo bogata jest w improwizację, a przenikające się elementy jazzu, soulu, gospel, r’n’b i muzyki popularnej to różnorodność wynikająca z szerokich zainteresowań muzycznych członków duetu.

GGDuo ma na swoim koncie dwa autorskie single „Zakochałam się” oraz „UkoHanna”, które goszczą już na niektórych radiowych listach przebojów.


FELIETON / Elżbieta Ruman

Wszyscy jesteśmy aktorami

Prawda nie tylko wiedzie do wolności, ale jest również bezpośrednią drogą do samego Boga. Bez prawdy nie potrafimy rozróżniać dobra i zła. Jeżeli nie szukamy prawdy, stajemy się pełnymi lęku niewolnikami, którzy tylko udają, że naprawdę żyją.

FELIETON / Adam Hlebowicz

Jaki Gdańsk?

Gdańsk na przestrzeni dziejów zmieniał się parokrotnie.
Najpierw słowiański, potem krzyżacki, przez znaczną część swych dziejów kulturowo niemiecki, wreszcie pruski i nazistowski, na koniec niemal stuprocentowo polski.

FELIETON / Zofia Pomirska

Właściwa hierarchia?

„Gabrysia śpi ze mną w łóżku”, „Byłam z Józkiem na spacerze”, „Mój Felek nie lubi gotowanego mięsa” – wydawać by się mogło, że tak brzmią informacje o członkach czyichś rodzin, ale pozory mylą, gdyż w ten sposób wielu z nas coraz częściej mówi o zwierzętach domowych.

KULINARIA / Sławek Walkowski

Dziwna kuchnia to nie my

Taka jest prawda. W polskiej kuchni nic nie szokuje. Nie mamy sera z robalami, nie mamy pieczonych larw i gnijących ryb.
Całkiem niedawno na pewnym poczytnym portalu trafiłem na artykuł o polskich potrawach...

Temat aktualnego numeru

Społeczeństwo

Pielgrzymka do Bingen