"Pielgrzym" nr 7/2020 - POBIERZ ZA DARMO!


Na moim profilu facebookowym rozgorzała dyskusja na temat gorący i bulwersujący, bo kościelny. Pewna matka małego chłopca – z wpisu wynikało, że niespełna trzyletniego – otrzymała list od jednego z uczestników mszy św. w swojej parafii...


Brzmiał on następująco: „Szanowna Pani, przychodzimy do kościoła na eucharystię, żeby się modlić, krzyki Pani synka nie tylko na to nie pozwalają, ale też doprowadzają do burzenia wspólnoty, jaką mamy stawać się szczególnie podczas mszy św. Pani dziecko jest bardzo aktywne, biega i głośno manifestuje swoje emocje, kiedy Pani próbuje je powstrzymać – my widzimy Pani starania – bezskutecznie. Czasami krzyki chłopca zagłuszają głos księdza. (…)

Elżbieta RumanWięcej przeczytasz w najnowszym numerze dwutygodnika „Pielgrzym” (03/2020).

FELIETON / Piotr Wojciechowski

Bliżej do człowieka, bliżej do Boga

Zamknięci w kwarantannie, zatrzaśnięci w Wieczernikach lęku możemy poczuć się nie tylko wolni – możemy wyjść na wolność, jeśli otworzymy Chrystusowi nowe drogi. Te, o których dotąd nie myśleliśmy. Pozwólmy Mu chodzić drogami Internetu.

FELIETON / Adam Hlebowicz

Gdzie nas zaprowadzi pandemia?                             

Dzisiaj na świecie jest jeden temat. Nie wiemy, co zdarzy się jutro, nie mówiąc o perspektywie tygodnia lub miesiąca. Planowanie w tej sytuacji straciło rację bytu. Oprócz tego, co widzimy na co dzień, czyli ogromnej dyscypliny większości Polaków, zadajemy sobie pytania o większy sens tego, co się dzieje.

KUCHNIA MARII / Maria Fall-Ławryniuk

Przy wielkanocnym stole                                           

 W tym roku Wielkanoc wypada w połowie kwietnia, wiosna do tego czasu z pewnością rozkwitnie, będzie przyjemnie celebrować i spędzać czas z najbliższymi – w tym roku w wyjątkowo wąskim gronie. Nie zmienią się jednak tradycyjne potrawy, które zagoszczą na świątecznym stole.

KULINARIA / Sławek Walkowski

Pandemiczna kuchnia puka do drzwi

No i stało się.
Żyjemy w czasach epidemii.
Poznaliśmy stan, który powinien być już tylko historią,
o którym czytaliśmy jedynie
w książkach.

Temat aktualnego numeru