Orszak Trzech Króli 2021 w parafiach diecezji

Orszakowy challenge kolędowy, jasełka, spotkanie przy żłóbku – tak wyglądać będzie tegoroczny Orszak Trzech Króli w parafiach. Niektóre zrezygnowały całkowicie z tego wydarzenia.

REKLAMA


Tegoroczny Orszak Trzech Króli nie może się odbyć w dotychczasowej formule, Fundacja zaproponowała kilka rozwiązań – miniorszaki, spacer orszakowy połączony z grą miejską, orszak kolęd (5.01.2021) czy orszakowy challenge kolędowy.

W Kartuzach, Tucholi, w Wielkim Mędromierzu w święto Trzech Króli nie będzie ani przemarszu, ani innych propozycji.

W Dziemianach planowane są jasełka. 

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie zaprasza do udziału w Orszaku Trzech Króli, 6 stycznia 2021 roku – ze względu na pandemię wirusa w kameralnym gronie tylko w kościele. Ze szkół żukowskich i z Pępowa obecne będą tylko delegacje, aby pokłonić się Dzieciątku Jezus.
Rozpoczęcie mszą św. o godz. 12:00 pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Szlachetki, następnie krótkie przedstawienie.

W Sierakowicach Gminny Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w orszakowym challenge’u kolędowym. W siedzibie można odebrać korony, śpiewniki, naklejki. To wirtualny, VI Orszak Trzech Króli w Sierakowicach. Wystarczy nagrać wspólne kolędowanie – w domu, z rodziną, z przyjaciółmi, wrzucić na profil społecznościowy i oznaczyć: #KoledujemyRazem, #OrszakowyChalengeKoledowy, #SierakowickaKultura.

Posłuchaj TUTAJ:
– Orszakowy Challenge Kolędowy w Sierakowicach

Plakat informacyjny:
Kliknij, aby powiększyć.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/8370-orszak-trzech-kroli-2021

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *