Odbył się Kongres Młodzieży Polonijnej online

„Nie jesteś samotna wyspą” – pod takim hasłem odbyło się 12 grudnia 2020 roku  kolejne spotkanie dla młodzieży polonijnej, w ramach cyklu Kongres Młodzieży Polonijnej online.

REKLAMA


W spotkaniu wzięło udział ok. 100 osób z Anglii, Australii, Białorusi, Francji, Grecji, Luksemburga, Niemiec, Polski, Portugalii, Szkocji, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Ukrainy, Uzbekistanu i Włoch.

Młodzież polonijna spotkała się po raz kolejny by tym razem pochylić się nad przykazaniem miłości bliźniego w przestrzeni społecznej, do czego zachęca ostatnia encyklika papieża Franciszka „Frattelli tutti”, a także różne problemy społeczne występujące w Polsce, i w innych krajach.  Wśród poruszanych tematów znalazły się: – tolerancja – równość – integracja ze środowiskiem, w którym żyjemy – obojętność – radykalizm.

Wprowadzeniem w tematykę spotkania i dyskusję na ten temat był wykład ks. dr hab. Marcina Kowalskiego (KUL) – „Biblijna miłość bliźniego – wolność, odpowiedzialność, tolerancja”. Uczestnicy Kongresu dzielili się także swoimi przeżyciami, problemami z jakimi się spotykają w swoich środowiskach oraz  refleksjami i propozycjami na przyszłość.

W programie znalazł się czas na wspólny śpiew i modlitwę, którą tym razem animowała grupa młodzieżowa KSM z Lublina.

Na zakończenie spotkania uczestnicy obejrzeli film przedstawiający zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe w różnych krajach świata oraz złożyli sobie życzenia.

Kongres Młodzieży Polonijnej online – „Spotkanie LIVE” odbywają się co 2 miesiące i są stałą formą kontaktu i duszpasterstwa młodych ze środowisk polonijnych z całego świata. Następne spotkanie odbędzie się 20 lutego 2021 roku.

www.emigracja.episkopat.pl


Źródło: https://episkopat.pl/odbyl-sie-kongres-mlodziezy-polonijnej-online/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *