Przekazanie symboli Światowych Dni Młodzieży

W najbliższą niedzielę, z okazji uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, na zakończenie Mszy pod przewodnictwem Papieża, celebrowanej przy ołtarzu katedry Bazyliki św. Piotra zostaną przekazane symbole Światowych Dni Młodzieży. Przedstawiciele młodzieży panamskiej wręczą młodym Portugalczykom: Krzyż oraz kopię ikony Salus Populi Romani.

REKLAMA


Kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w 2023 roku w Lizbonie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa sanitarnego, symboliczny gest przekazania będzie miał miejsce w obecności nielicznej delegacji z obu krajów. Wszyscy chętni zaproszeni są do oglądania celebracji Eucharystycznej na oficjalnym kanale Youtube Vatican News. Ta sama transmisja będzie odbierana również przez odpowiedzialnych za duszpasterstwo młodzieżowe przy konferencjach episkopatów oraz w różnych międzynarodowych ruchach i stowarzyszeniach, którzy przez dwa dni, od środy do soboty będą uczestniczyli w spotkaniu online „Od Panamy do Lizbony – wezwani do synodalności misyjnej”.

Przekazanie symboli ŚDM jak i międzynarodowe spotkanie było pierwotnie zaplanowane na kwiecień bieżącego roku, ale zostało przełożone ze względu na globalny kryzys pandemiczny.

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2020-11/przekazanie-symboli-swiatowych-dni-mlodziezy.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *