Ruch Światło – Życie Diecezji Pelplińskiej

Kochani! Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniej wiadomości przekazujemy informacje z naszego kręgu diecezjalnego, który wraz z naszym moderatorem ks. Łukaszem i parami rejonowymi odbyliśmy w piątek za pośrednictwem Internetu.

REKLAMA


To co najistotniejsze, na co chcemy najpierw zwrócić uwagę, to nasza (każdego z nas) wewnętrzna postawa, taka, którą jako łaskę od Niepokalanej znalazł jako właściwą wobec więzienia nasz założyciel ks. Franciszek Blachnicki: „Odpocznij jedynie w Bogu duszo moja” (Ps 62/61/,6). Wszystko bowiem jest łaską, zatem i ten czas odkrywamy jako łaskę dla nas i tyko od nas zależy jak go wykorzystamy. I tak jak dla Ojca Franciszka pobyt w więzieniu był dla niego czasem rekolekcji, gdzie będąc sam na sam z Bogiem mógł odkryć swojego największego wroga: „Przy ostatniej wieczornej modlitwie spadła na mnie „oczyszczająca chłosta”. Zobaczyłem znowu głębię skażenia mojej pychy. Tak, jeżeli nie ma we mnie prawdziwej, czystej, nadprzyrodzonej miłości, to może być we mnie tylko pycha! Jak obuchem uderzyło we mnie straszliwe odkrycie, odczucie: „Wszystko we mnie jest pychą!” Takie jest prawo metafizyczne bytu ludzkiego: albo pycha – albo miłość! „Tertium non datur!” (trzecia możliwość nie istnieje). O  Niepokalana, kiedy mnie oczyścisz? Kiedy przestanę być niewolnikiem swej pychy jaźniowej i szatana?”

Postawmy najpierw zatem na modlitwę osobistą, namiot spotkania, korzystajmy ile tylko się da z eucharystii, lektury książek – zwłaszcza autorstwa naszego założyciela. Wykorzystajmy wskazówki listu Kręgu Centralnego: „wykorzystajmy ten czas na umocnienie jedności małżeńskiej”: modlitwa małżeńska, dialog małżeński, może randki, wspólne spacery, kwiaty… . Niech będzie to czas dla rodziny: obok dialogu rodzinnego i modlitwy rodzinnej zorganizujmy  wspólne wypady rowerowe, piesze, czy bardziej ekstremalne, może niech będą to wyprawy w celu odwiedzenia wszystkich sanktuariów naszej diecezji? a jeżeli macie jakieś inne ciekawe pomysły – przekażcie je dalej.

Abyśmy mogli jednak innym przekazać to dobro, którego doświadczymy na kontemplacji, czy formacji małżeńskiej i rodzinnej zachęcamy, po wspólnym, na kręgu diecezjalnym przedyskutowaniu różnych możliwości i aspektów związanych z obecną sytuacją i niewiadomą związaną z rozwojem sytuacji aby każdy rejon w stosownym dla siebie czasie i formie zorganizował u siebie „Dzień Wspólnoty”. My ze swej strony zachęcamy aby chociaż w jakiejś mierze oprzeć je na temacie nowego roku formacyjnego „DOJRZAŁOŚĆ W CHRYSTUSIE” wykorzystując jako wprowadzenie zamieszczone na stronie DK konferencje wprowadzające, które byłoby dobrze, aby każdy z nas odsłuchał.

Jeżeli chodzi o pielgrzymkę do Sianowa, nasz Diecezjalny Dzień Wspólnoty, to wielkim naszym pragnieniem jest aby mógł się odbyć. Na dzień dzisiejszy jednak, ks. Biskup nie zezwala na to aby mógł on się odbyć. Ponieważ sytuacja jest dynamiczna, mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować chociaż jakąś dziękczynną Eucharystię. Bądźcie więc czujni i oczekujcie wiadomości.

W tym trudnym czasie nie zapominajmy o naszych kochanych Duszpasterzach. Dla nich to szczególnie trudny czas – oni nie mają tej najbliższej rodziny, z którą obcują na co dzień, nie mają też swych ukochanych parafian. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach ale też i kontaktach bezpośrednich (zachowując oczywiście obowiązujące środki ostrożności), zapytajmy co u nich, jak się czują, czy możemy im w czymś pomóc.

Z pamięcią w modlitwie i Bożym Błogosławieństwem
Pozdrawiamy Was serdecznie
Elżbieta i Ignacy wraz Kręgiem Diecezjalnym


Źródło: https://pelplin.oaza.pl/2020/05/spotkal-sie-krag-diecezjalny-dk/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *