Kończy się Tydzień Modlitw o Powołania

Dobiega końca rozpoczęty w Niedzielę Dobrego Pasterza Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. W sobotę, 9 maja, o godzinie 13.30 bp Marek Solarczyk, delegat Episkopatu ds. Powołań będzie przewodniczył Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Podczas Eucharystii będzie polecał Bogu intencje rozeznających powołanie oraz rodzin osób powołanych i tych, którzy wspierają powołania.

REKLAMA


Jednym z elementów modlitwy i troski o powołania jest organizowana co roku w drugą sobotę maja pielgrzymka rodzin osób powołanych i wspierających powołania. „W tym roku ze względu na epidemię pielgrzymka w tak znanym nam wymiarze się nie odbędzie. Ale w drugą sobotę maja, 9 maja, o godzinie 13.30 będę przewodniczył Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze” – zapowiedział bp Solarczyk. Podkreślił, że podczas Eucharystii będzie polecał Bogu wszystkie intencje rozeznających powołanie oraz rodzin osób powołanych i tych, którzy wspierają powołania.

Transmisję Mszy św. będzie można obejrzeć za pośrednictwem kanału YouTube jasnogórskiego sanktuarium oraz w Telewizji Trwam.

Tydzień Modlitw o Powołania to czas, kiedy wierni modlą się w sposób szczególny w intencji powołań do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego.

BP KEP


Zobacz też:
>>Orędzie Ojca Świętego Franciszka 
>>Plakat i nagranie wideo (do pobrania)
>>Statystyki (zob. też: Annuarium Statisticum 2020)
>>AdoMIS


Źródło: https://episkopat.pl/bp-solarczyk-badzmy-razem-w-dziele-modlitwy-za-powolanych-2/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *