Spisz refleksje z czasów epidemii

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku tworzy Kronikę Kwarantanny.

REKLAMA


Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku uruchomiła specjalną infolinię dla seniorów “Telefon do pogadania”, wirtualną czytelnię z ebookami, prowadzi akcję czytania książek przez aktorów – dla dzieci i dorosłych. Zbiera też relacje z czasów narodowej kwarantanny. Powstanie z nich dokument naszych czasów.

“Biblioteczny telefon pogadania” to inicjatywa dla seniorów, którzy mogą dzwonić, by porozmawiać o literaturze, kulturze i codzienności. Bibliotekarze czekają od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-15.00 pod specjalnym numerem telefonu 503 011 517.

Powstaje „Kronika kwarantanny”. Bibliotekarze zachęcają czytelników do wspólnego zbierania relacji z czasu epidemii. Mogą być to zapiski, zdjęcia, filmiki, luźne myśli, a nawet opowiadania czy listy. Po zakończeniu stanu zagrożenia epidemicznego z tych wspomnień ma powstać właśnie „Kronika kwarantanny”.

Posłuchaj TUTAJ:
– Biblioteka wojewódzka w czasach epidemii.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/7513-spisz-refleksje-z-czasow-epidemii-biblioteka-wojewowdzka-tworzy-kronike-kwarantanny

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *