Kongres Młodzieży Polonijnej przełożony na następny rok

W związku z panującą epidemią Kongres Młodzieży Polonijnej, który miał się odbyć  w Krakowie w dniach od 1 do 9 sierpnia br. zostaje przełożony na rok następny – napisał bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Polonii i Polaków za Granicą w specjalnym  komunikacie.

REKLAMA


„Nie lękajcie się być świętymi!” – przyjmijcie słowa św. Jana Pawła, które miały być hasłem tegorocznego Kongresu Młodzieży Polonijnej jako drogowskaz wyznaczający Wasz sposób myślenia i postępowania”- napisał bp Lechowicz w komunikacie informującym o  przełożeniu Kongresu Młodzieży Polonijnej na następny rok. „Wraz z Wami proszę Boga o miłosierdzie dla nas i łaskę szybkiego uwolnienia się od pandemii, a także o jak najmniej dokuczliwe jej skutki. Z serdecznymi słowami pod Waszym adresem łączę gorące pozdrowienia i podziękowania dla Waszych Rodziców i Duszpasterzy – Księży i Sióstr Zakonnych” – zwrócił się do młodych bp Lechowicz.

 Delegat KEP ds. Polonii i Polaków za Granicą podziękował tym wszystkim, „którzy podjęli już prace związane z przeprowadzeniem Kongresu, którzy zgłosili swoją obecność na Kongresie i którzy w jakikolwiek sposób wyrazili chęć pomocy w przygotowaniu tego wydarzeniaˮ. Zachęcił też do spotkań wirtualnych, za pośrednictwem komunikatorów i łączy internetowych. „Niech dostępne formy spotykania staną się okazją do wymiany doświadczeń związanych z przeżywaniem wiary i z Waszą rolą w Kościeleˮ – napisał. Zachęcił też młodzież do zaangażowania w przygotowania kolejnego Kongresu. „Bardzo też liczę na Wasze inspiracje i konkretne pomysły, które pomogą tak przeprowadzić następny Kongres Młodzieży Polonijnej, by zaowocował jak najlepiej zarówno w Waszym życiu, jak i w środowiskach polonijnych” – czytamy w komunikacie.

Organizatorami Kongresu Młodzieży Polonijnej są: Komisja Konferencji Episkopatu Polski ds. Polonii i Polaków za Granicą, Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA. Jak napisał bp Lechowicz, mają oni nadzieję, że Kongres będzie mógł być bezpiecznie przeprowadzony od 31 lipca do 8 sierpnia 2021 roku, także w Krakowie.

BP KEP


Publikujemy pełny tekst komunikatu:

KOMUNIKAT BPA WIESŁAWA LECHOWICZA
w sprawie Kongresu Młodzieży Polonijnej

W związku z panującą epidemią Kongres Młodzieży Polonijnej, który miał się odbyć w Krakowie w dniach od 1 do 9 sierpnia br. zostaje przełożony na rok następny. Organizatorzy Kongresu – Komisja Konferencji Episkopatu Polski ds. Polonii i Polaków za Granicą, Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA – mają nadzieję, że Kongres będzie mógł być bezpiecznie przeprowadzony w dniach od 31 lipca do 8 sierpnia 2021 roku, także w Krakowie.

W imieniu organizatorów składam serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy podjęli już prace związane z przeprowadzeniem Kongresu, którzy zgłosili swoją obecność na Kongresie i którzy w jakikolwiek sposób wyrazili chęć pomocy w przygotowaniu tego wydarzenia.

Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Skoro nie możemy się spotkać podczas Kongresu, to postarajmy się wykorzystać inne możliwości, np. dostępne komunikatory i łącza internetowe, aby doświadczyć łączącej nas wspólnoty, pogłębić wiarę i ożywić zapał ewangelizacyjny. Niech dostępne formy spotykania staną się okazją do wymiany doświadczeń związanych z przeżywaniem wiary i z Waszą rolą w Kościele.

Bardzo też liczę na Wasze inspiracje i konkretne pomysły, które pomogą tak przeprowadzić następny Kongres Młodzieży Polonijnej, by zaowocował jak najlepiej zarówno w Waszym życiu, jak   i w środowiskach polonijnych.

Otaczam Was stałą modlitwą i pasterskim błogosławieństwem. Wraz z Wami proszę Boga      o miłosierdzie dla nas i łaskę szybkiego uwolnienia się od pandemii, a także o jak najmniej dokuczliwe jej skutki. Z serdecznymi słowami pod Waszym adresem łączę gorące pozdrowienia i podziękowania dla Waszych Rodziców i Duszpasterzy – Księży i Sióstr Zakonnych.

„Nie lękajcie się być świętymi!” – przyjmijcie słowa św. Jana Pawła, które miały być hasłem tegorocznego Kongresu Młodzieży Polonijnej jako drogowskaz wyznaczający Wasz sposób myślenia i postępowania!

Bp Wiesław Lechowicz
 Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

Warszawa, 20 kwietnia 2020 r.


Źródło: https://episkopat.pl/bp-lechowicz-kongres-mlodziezy-polonijnej-przelozony-na-nastepny-rok/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *