Zbiórka na słuchowisko o św. Stanisławie Kostce

Trwa internetowa zbiórka na nagranie słuchowiska o św. Stanisławie Kostce. Jak tłumaczą twórcy, nie jest to zwykły audiobook, a raczej „film bez obrazu” ze specjalnie skomponowaną muzyką, odgłosami natury i profesjonalną narracją w wykonaniu znanego aktora. Projekt ten jest oddolną inicjatywą, która ma przybliżyć najmłodszym życiorysy świętych, a także oderwać dzieci od ekranów i przenieść je w świat wyobraźni.

REKLAMA


W „Opowieści o św. Stanisławie Kostce” głównych bohaterów słuchowiska odgrywać będą dzieci, by poczuły się związane z opowiadaną historię. – Wybraliśmy historię o św. Stanisławie, ponieważ jest to młody Polak, patron dzieci i młodzieży. Chcieliśmy stworzyć opowieść, w którą uda nam się wkręcić dzieci i rodziców już na etapie realizacji. Wciąż trwa casting, na odtwórców głównych ról. Poszukujemy 10 najlepszych dziecięcych głosów – wyjaśnił w rozmowie z KAI Dariusz Danilczuk, producent i pomysłodawca audiobooka.

To nie pierwszy projekt tego typu. Wciąż można nabyć dwa poprzednie audiobooki „Bajko o św. Andrzeju” i „Bajka o św. Piotrze” nagrane we współpracy z aktorami: Krzysztofem Tyńcem i Wojciechem Wysockim. – Nasze dwa poprzednie audiobooki, chociaż są jeszcze chwilę w sprzedaży, będą dostępne do pobrania za darmo, tak jak „Opowieść o św. Stanisławie Kostce”. Chcemy by osiągnęły jak największy zasięg i dotarły do najmłodszych ze swoją treścią – zaznaczył autor.

Jaki cel przyświeca produkcji? Przede wszystkim chodzi o popularyzowanie wartości chrześcijańskich i zapoznanie dzieci z żywotami świętych w atrakcyjnej, rozrywkowej formie. – Historia o św. Stanisławie to świetny materiał na film. To również dobry sposób by za pomocą sztuki audio oderwać dzieci od tabletów, telefonów, telewizora czy laptopów. Żeby mogły cofnąć się w czasie, zamknąć oczy i posłuchać. Nasze słuchowiska są bogato udźwiękowione, przypominają bardziej film niż tradycyjnego audiobooka. Są naszpikowane różnymi efektami dźwiękowymi, a także specjalnie skomponowaną muzyką. Kładziemy wysoki nacisk na jakość i formę wykonania. Dbamy o to, by efekt końcowy działał na zmysły słuchacza. Stworzyliśmy niemal baśniowy klimat, z nutą tajemnicy, muzyką poważną oraz odgłosami natury w tle – zachęca pomysłodawca.

Wszystkie projekty zostały sfinansowane oddolnie. Obecnie można wesprzeć finansowo realizację trzeciej części serii, za pośrednictwem witryny wspieram.to/kostka. Dla darczyńców przygotowano specjalne nagrody. – Stworzenie wysokiej klasy audiobooka nie jest ani tanie, ani proste. Staramy się, by nasze produkcje były możliwie jak najlepiej zrealizowane. Do tego niezbędny jest sprzęt, lektorzy, twórcy scenariusza i ktoś, kto ostatecznie zamknie to wszystko w doskonałej formie – czytamy na stronie internetowej akcji.

Wszystkie historie uzyskały aprobatę biskupa archidiecezji warszawskiej, co daje gwarancje wartości projektu i zgodności historii z prawdą. W przyszłości twórcy planują nagranie serii dwunastu audiobooków przybliżających postacie wszystkich apostołów. – Szukamy partnerów do naszej inicjatywy, którzy zechcą nam pomóc zarówno w produkcji jak i dystrybucji – podkreślają twórcy.

Pomysłodawcą i producentem wykonawczym płyty jest Dariusz Danilczuk, który posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy w mediach. Od kilku lat zajmuje się realizacją projektów kulturalnych. Głównym realizatorem słuchowiska i autorem muzyki jest Piotr Kajetan Matczuk – pianista, autor piosenek, lider zespołu PIRAMIDY, dyrektor Festiwalu Piosenki Szlakiem Bardów. Za scenariusz słuchowiska odpowiada autor religijnych audiobooków – Stanisław Matczuk.

Planowany termin realizacji „Opowieści o św. Stanisławie Kostce” to czerwiec tego roku.


Źródło: https://ekai.pl/zbiorka-pieniedzy-na-sluchowisko-opowiesci-o-sw-stanislawie-kostce/
Fot. Wikipedia

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *