Kurs ceremoniarza 2024 – zapisy

Diecezjalne Duszpasterstwo Służb Liturgicznych informuje, że kolejna XIX edycja kursu ceremoniarza rozpocznie się 26 sierpnia 2024 r. w Pelplinie.

REKLAMA

Recepcja tego dnia, dla wszystkich zgłoszonych wcześniej uczestników będzie czynna od godz. 9.30-11.00 w Collegium Marianum w Pelplinie. Kurs przeznaczony jest dla chłopców, którzy ukończyli klasę VII szkoły podstawowej, z minimum dwuletnim stażem w służbie liturgicznej. Kurs odbywać się będzie w Collegium Marianum przy al. Cystersów 2 w Pelplinie. Pierwszy zjazd będzie trwał od poniedziałku 26 sierpnia do czwartku 29 sierpnia br.. Kursanci przywożą własne śpiwory, notatnik, długopis, komże (albę) oraz zgodę wypełnioną przez Rodziców i Ks. Proboszcza lub opiekuna ministrantów, która znajduje się poniżej. Obecność na każdym zjeździe jest obowiązkowym warunkiem zaliczenia kursu wraz z pomyślnie zdanym egzaminem. 

Kandydatów należy zgłosić wypełniając formularz https://forms.gle/Rtj1aWDxvwTb81k77 do 20 czerwca br. Po wypełnieniu formularza, należy przelewem uiścić opłatę w wysokości 500 zł/osobę. Cena obejmuję pierwsze dwa zjazdy i materiały liturgiczne (OWMR, Kompendium Ceremoniarza, Kompendium Ceremoniarza – Wielki Tydzień). Po zaksięgowaniu przelewu zostanie wysłana wiadomość, że osoba zgłoszona, została przyjęta na kurs ceremoniarza. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Termin II zjazdu: 06-07 września 2024 roku

Termin III zjazdu: 11-13 października 2024 roku

Egzamin i promocja: 8-9 listopada 2024 roku

Załączniki:
Zgoda rodzica (.pdf)
Zgoda rodzica (.doc)

Źródło: https://ministranci.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/322-zapisy-na-kurs-ceremoniarza-2024

Zobacz także:
Zakres wiedzy ogólnej na kurs ceremoniarza 2024

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *