Pelplin: KSM-owy Kurs Zastępowych

W  dniach 7- 9 czerwca 2024 r. w Pelplinie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Pelplińskiej przeprowadziło Kurs Zastępowych, w którym wzięło łącznie ośmiu uczestników – trzy osoby z diecezji toruńskiej, dwie z koszalińsko-kołobrzeskiej i trzy z naszej diecezji.

REKLAMA

Kurs Zastępowych umożliwia członkom KSM-u jeszcze większe zaangażowanie się w formację oddziału, do którego należą. Młodzież jest przygotowywana do prowadzenia i tworzenia konspektów spotkań, jak pracować w zastępach, a także poszerzają wiedzę potrzeb, jakie każda przyparafialna wspólnota wymaga.

Nowe znajomości, to nowe doświadczenia, tak więc piątkowy wieczór zaczął się nie tylko kolacją, ale także integracją. Gry, rozmowy to idealna okazja by podzielić się swoimi doświadczeniami, czy historiami. Sobota, która zaczęła się od porannej mszy świętej, była dniem pracy i konferencji. Młodzież miała okazję poznać m.in. techniki antystresowe, czyli jak radzić sobie ze stresem, dowiedziała się, jak ważną rolę w życiu wspólnoty KSM odbywa ksiądz Asystent oddziału, a także miała możliwość poprowadzić i jednocześnie wziąć udział, w przygotowanym przez uczestników, spotkaniu formacyjnym oraz pisać konspekty spotkania. Na sobocie się jednak nie skończyło, ponieważ w niedzielę była możliwość dowiedzieć się więcej na temat liturgii oraz jak poprawić i zadbać o komunikację w zespole. W całości nie zabrakło modlitwy, jak np. wspólne wyjście na Górę św. Jana Pawła II czy śpiewu Godzinek.

Jak wielka jest radość, kiedy widzi się młodych ludzi, którzy są GOTÓW rozwijać swoją wiedzę i umiejętności, aby później móc posługiwać i pomagać w oddziałach. Coraz mniej ich jest, więc każda taka osoba to dla nas ogromny skarb, który chce żyć z Bogiem, głosić Jego miłość i chwałę, nie tylko we wspólnotach w swoich parafiach, ale przede wszystkim podczas całego swojego życia.

Druhna Julia Przybył
Skarbnik Zarządu Diecezjalnego KSM Diecezji Pelplińskiej

Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/ksm-owy-kurs-zastepowych/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *