Gdańsk, 8-10.09.2023 r.: Dzień Adopcji Serca – zaproszenie

Adopcja Serca polega na objęciu patronatem ubogiego dziecka z Afryki lub Azji. Obchody Dnia Adopcji Serca odbywać się będą od 8 do 10 września w Gdańsku. Do uczestnictwa w nich zaprasza Stowarzyszenie Ruchu „Maitri”.

REKLAMA

W ramach obchodów w Gdańsku przewidziane jest m.in. spotkanie on-line z podopiecznym programu Adopcja Serca, Jeanem Claudem Ndatimaną, który jest klerykiem w Zgromadzeniu Księży Marianów z diecezji Doumé w Kamerunie. Od ponad roku Jean mieszka w Lublinie i studiuje teologię, przy okazji ucząc się języka polskiego. Odbędzie się również wernisaż wystawy fotografii autorstwa Łukasza Sokoła, wieloletniego wolontariusza Stowarzyszenia Ruchu “Maitri”, który przy tej okazji podzieli się doświadczeniami z kilkunastu podróży po Afryce.

10 września w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku-Wrzeszczu sprawowana będzie uroczysta Msza Świętą w intencji ofiarodawców, podopiecznych, misjonarzy oraz wszystkich zaangażowanych w dzieło Adopcji Serca.

Program Adopcja Serca Maitri został zainicjowany w 1996 r. w Rwandzie. Jest to inicjatywa charytatywna, która umożliwia objęcie patronatem na odległość znanego z imienia i nazwiska ubogiego dziecka z Afryki lub Azji. Podopieczni uzyskują dostęp do edukacji oraz pomoc w utrzymaniu. Uczestnicy programu jako „rodzice adopcyjni” mogą wymieniać korespondencję i fotografie z podopiecznymi i przyczyniać się do ich rozwoju duchowego. W ramach programu dzieci uzyskują dostęp do edukacji i długoletnią pomoc w utrzymaniu.

Dzięki współpracy z misjonarzami w ramach programu pomoc otrzymują dzieci w 10 krajach Afryki i Azji. W ciągu 28 lat istnienia programu tysiące dzieci zmieniło swój los i uzyskało szansę na lepsze życie. Jest to nadal możliwe dzięki ofiarności Patronów, Więcej na temat programu można przeczytać na stronie internetowej
www.maitri.pl/adopcja-serca/.

Dzień Adopcji Serca w Kościele Katolickim obchodzony jest 5 września, gdy przypada wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, patronki Ruchu „Maitri”. Po raz pierwszy uroczystość ta miała miejsce w 2017 roku.

Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata „Maitri”, Sekretariatu Misyjnego Księży Pallotynów prowincji Chrystusa Króla oraz Sekretariatu Misyjnego Sióstr Pallotynek.

Celem ustanowienia Dnia Adopcji Serca było m.in: dziękczynienie za dobro, jakie powstało w wyniku realizacji Adopcja Serca, wyrażenie wdzięczności dla osób, które wspierają program oraz zachęcenie rodzin i młodzieży do włączania się w pomoc.

Ten dzień jest także okazją do wspólnej modlitwy dla osób związanych z Adopcją Serca.

Źródło: https://www.ekai.pl/dzien-adopcji-serca/
Fot. Sergey Pesterev / Unsplash

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *