Diecezja pelplińska ma nowych kapłanów

W sobotę 25 maja biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił 10 diakonom święceń prezbiteratu.

REKLAMA

W homilii podkreślił, że kapłan jest sługą, „który został dopuszczony do przyjaźni z Jezusem, który oczekuje wierności”.

W homilii główny celebrans zauważył, że „dzisiaj na zachodzie Europy, ale coraz częściej także w Polsce odradzają młodym ludziom decyzję posługi kapłańskiej”.

Hierarcha przypomniał, że to „Chrystus posyła tego, kogo sam chce i tam, dokąd sam chce” i dodał, że „sługa nie realizuje swojego planu tylko plan swojego pana”. Biskup stwierdził, że sługa Chrystusa jest tym, ”który został dopuszczony do przyjaźni z Jezusem, który oczekuje wierności”. Zauważył, że od tej pory „własne sympatie, przyjaźnie, upodobania należy podporządkować jedynemu Przyjacielowi, którym jest Chrystus”.

Do święconych kapłanów bp Kasyna apelował, aby byli ludźmi modlitwy. „Niech wasze nauczanie będzie pokarmem dla Ludu Bożego”, dodał biskup cytując papieża Franciszka.

Kaznodzieja zachęcał, żeby „Boży ołtarz” postawili w centrum własnego życia i zanieśli go wszystkim ludziom, którym będą służyć. „Posyłam was, abyście byli pasterzami”, mówił biskup pelpliński, dodając, że mają nieść Ewangelię i wskazywać „drogę, która wiedzie do życia”.

„Jezus potrzebuje was, potrzebuje waszego idealizmu, entuzjazmu i waszej wiary”, powiedział hierarcha i apelował do nowych kapłanów, aby dali prowadzić się Duchowi Świętemu.

W liturgii uczestniczył biskup pomocniczy Arkadiusz Okroj, księża z całej diecezji, młodzież, rodziny i znajomi neoprezbiterów.

info.: KAI
fot.: Krzysztof Mania/Bernardinum

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *