Pierwsza Kaszubska N(M)ocna Droga Krzyżowa

To nowa propozycja przeżycia Wielkiego Postu w skupieniu, wysiłku i trudzie przemiany życia. Jak przyznają inicjatorzy – pomysł jest inspirowany Ekstremalną Drogą Krzyżową.

REKLAMA

Pierwsza Kaszubska N(M)ocna Droga Krzyżowa odbędzie się 5 kwietnia. Rozpocznie się mszą św. o godz. 20 w kościele Trzech Krzyży na Kalwarii Wejherowskiej. 

Trasa wiedzie z Kalwarii Wejherowskiej, z Kościoła Trzech Krzyży przez Zybertowo, Gościcino, Zielony Dwór, Luzino, Nowe Kębłowo, Kochanowo, Górę, Kniewo (Salezjańskie Centrum Młodzieży), Sanktuarium Piaśnica – do kościoła pw. św. Anny w Wejherowie. Liczy 47,80 km. Na poszczególnych stacjach osoby w habitach mnichów będą wręczać rozważania do danej stacji. Po rozważaniach, modlitwie uczestnik uda się do kolejnej stacji, do której wiedzie oznaczona trasa. Istnieje również możliwość śledzenia trasy z mapy umieszczonej na stronie www.veravirtu.pl. Geolokalizacja pozwala uczestnikowi podążać za śladem wyznaczonej trasy.

Na takie przeżywanie Drogi Krzyżowej zapraszają Grupa Męska Vera Virtu oraz Franciszkanie z Klasztoru  przy Sanktuarium Pasyjno – Maryjnym w Wejherowie

Zapisy do 22.03.2019 tylko na stronie organizatora www.veravirtu.pl.

Wydarzenie wpisuje się w uroczystości związane z obchodami 20. rocznicy Koronacji Obrazu Matki Bożej Wejherowskiej. 

W trakcie Drogi Krzyżowej dla uczestników będzie otwarta kaplica w Salezjańskim Centrum Młodzieży im. Św. Jana Bosko w Kniewie – będzie również możliwość spowiedzi dla chętnych uczestników, którzy dotrą na miejsce – (otwarte do ok. godz. 4.30)

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *