Orszak Trzech Króli w Pelplinie

Mieszkańcy Gminy Pelplin radośnie przedłużyli sobie czas bożonarodzeniowego świętowania, aktywnie uczestnicząc w Orszaku Trzech Króli.

REKLAMA

Mieszkańcy Gminy Pelplin radośnie przedłużyli sobie czas bożonarodzeniowego świętowania, aktywnie uczestnicząc w Orszaku Trzech Króli zorganizowanym przez parafię katedralną w Pelplinie we współpracy z pelplińskim samorządem. W niedzielę 6 stycznia 2019 roku ulicami „Miasta z Duszą” przeszli Trzej Królowie, którzy udali się w kierunku Bazyliki Katedralnej, by tam oddać pokłon małemu Jezusowi. W rolę głównych aktorów tego wydarzenia wcielili się dyrektorzy jednostek z terenu Gminy Pelplin: Piotr Łaga z Miejskiego Ośrodka Kultury, Maciej Laskowski z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Jarosław Kowalczyk reprezentujący Pelplińskie Centrum Sportu.

Początkowo trzy orszaki pod przewodnictwem każdego z królów przy Urzędzie Miasta i Gminy Pelplin złączyły się w jeden i razem udały się do pelplińskiej katedry. Tam odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny. Po Eucharystii w katedralnych krużgankach na wszystkich czekał poczęstunek oraz ciepłe napoje. Zainteresowani mogli otrzymać certyfikat uczestnictwa w Orszaku wraz z podpisem wykonanym w pelplińskim skryptorium.

fot.: pelplin.pl

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *