Zamiast przesłodzonej kolędy, utwór niebanalny o ważnych problemach

Zamiast przesłodzonej kolędy świątecznej utwór niebanalny o ważnych problemach człowieka. Taką piosenkę zaproponowali pomysłodawcy „Betlejem w Polsce” jako promującą tegoroczną edycję wydarzenia. „Kolędę na strunie serca” (muz. Adam Szewczyk, sł. Szymon Babuchowski) zaśpiewali Janusz Radek i Aga Twardowska. W tym roku organizatorzy przedsięwzięcia, które odbywa się od 9 lat, chcą zwrócić szczególną uwagę na trudną sytuację placówek opieki paliatywno-hospicyjnej.

REKLAMA

Jak wyjaśniają twórcy „Kolędy na strunie serca”, utwór odchodzi od schematu typowej słodkiej kolędy. „Tworząc go, postanowiliśmy odejść od schematu przesłodzonych piosenek świątecznych, by poszukać odpowiedzi na realne problemy, z którymi zmaga się współczesny człowiek. Zamiast banalnych świecidełek proponujemy przejście wraz z wykonawcami drogi z ciemności do światła” – tłumaczą twórcy.

W towarzyszącym utworowi klipie autorstwa Macieja Sikorskiego, oprócz znanych artystów polskiej sceny, obecne są podopieczne katowickiego Hospicjum Cordis. „W tym roku chcemy zwrócić szczególną uwagę na trudną sytuację placówek opieki paliatywno-hospicyjnej” – tłumaczą organizatorzy wydarzenia i zapowiadają, że dochód z koncertu w Spodku i płyt, w tym specjalnego boxu ze 108 kolędami z poprzednich edycji, dostępnego na stronie betlejemwpolsce.pl, wesprze podopiecznych hospicjów.

Koncert, który odbędzie się 29 grudnia br. o godz. 19.00 w katowickim Spodku, będzie też okazją do wspólnego kolędowania na tysiące głosów. Wystąpią: Beata Bednarz, Gabi Gąsior, Magda Anioł, Marta Król, Beata Przybytek, Agnieszka Twardowska, Iza Szafrańska, Marek Piekarczyk, Janusz Radek, Rafał Siwek, Mietek Szcześniak, Adam Krylik, Arkadio, DeocentriCity oraz aktorzy Teatru EXIT.

Źródło: https://www.ekai.pl/zamiast-przeslodzonej-koledy-utwor-niebanalny-o-waznych-problemach/
Fot. Betlejem W Polsce / YouTube

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *