Pelplin: Za nami Dekanalny Dzień Młodzieży

W diecezji pelplińskiej w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 20 listopada  2022 r. w każdym dekanacie odbyły się Dekanalne Dni Młodzieży. W nagranym video przemówieniu, które było odtwarzane w każdym dekanacie biskup Ryszard Kasyna zachęcając młodych do aktywnego chrześcijaństwa apelował: „chciałbym, byście nie trzymali swojego życia w sejfie”.

REKLAMA

Młodzież uczestnicząca w spotkaniu w jednej z parafii danego dekanatu wzięła udział we Mszy św., w adoracji Najświętszego Sakramentu i skorzystała z poczęstunku, aby budować wspólnotę wiernych.

„Ewangelia pokazuje nam, co w życiu jest ważne: bliskość i spotkanie”, mówił w słowie do młodych diecezjan biskup pelpliński Ryszard Kasyna.

Ukazując wzór Maryi, hierarcha zauważył, że Matka Chrystusa zachęca, „byśmy się ruszali”, czyli tak, jak uczy papież Franciszek, „byśmy nie przespali życia na kanapie”. Dodał, że Maryja uczy „byśmy nie byli bierni, nie stali przed lustrem i podziwiali swoje oblicze, ale szli ku drugiemu człowiekowi, ku bliźnim, ku potrzebującym”.

Apelując do młodych biskup pelpliński stwierdził: „chciałbym, byście nie trzymali swojego życia w sejfie, by je oszczędzić, ale otwierając swoje serce na Jezusa, byście Go zanieśli innym, szczególnie rówieśnikom i bliskim”.

Galeria zdjęć nr 1 TUTAJ.

Galeria zdjęć nr 2 TUTAJ.

Źródło:
http://parafia-pelplin.pl/aktualnosci/1413-dekanalne-spotkanie-mlodziezy
https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/10296-dekanalne-dni-mlodziezy

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *