Webinar o faktach i mitach aborcji farmakologicznej

Aborcja farmakologiczna będzie tematem kolejnego webinaru EduLife organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, który odbędzie się we środę 9 listopada o godz. 19.00.

REKLAMA

„RU-486 brzmi jak nazwa broni czy myśliwca wojskowego. Bardziej nam w Polsce znana ellaOne mogłaby być marką kobiecego kosmetyku czy rewitalizującego olejku. Jedna i druga to tzw. pigułki. Nierzadko określane są jako lek antykoncepcyjny, choć niczego nie leczą (chyba że poczęte dziecko uznamy za… chorobę), a ich działanie polega nie tylko na tym, by zapobiegać poczęciu. Preparaty te przede wszystkim działają poronnie, czyli niszcząc poczęte już życie” – piszą w zapowiedzi webinaru o faktach i mitach aborcji farmakologicznej jego organizatorzy z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka

Webinar pt. „Aborcja farmakologiczna. Fakty i mity” będzie miał formę merytorycznego wykładu, a poprowadzi go Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Gościem specjalnym będzie dr Małgorzata Prusak, farmaceutka, teolog. Na webinar można się zapisać na stronie internetowej www.pro-life.pl/webinary lub dołączyć do niego w serwisie YouTube. W praktyce, niestety, farmakologia poronna to nie tylko tzw. pigułka „dzień po”, którą tak chętnie i beztrosko poleca się nawet nastolatkom – na „wszelki wypadek”. – Organizacje aborcyjne nielegalnie oferują dostęp do substancji, które przerywają rozwój nienarodzonego dziecka również w późniejszym okresie – zwraca uwagę Magdalena Guziak-Nowak. – Zdarza się, że kobiety sięgają po nią nawet pod koniec piątego miesiąca ciąży, nie zdając sobie sprawy z realnych konsekwencji – fizycznych i psychicznych, jakimi są narodziny martwego dziecka i groźba powikłań wynikających z tej śmierci dla matki – dodaje organizatorka spotkania.

– Bez względu na te dramatyczne skutki aborcja farmakologiczna w krajach rozwijających się wypiera inne formy aborcji – zauważa prowadząca wykład Magdalena Guziak-Nowak. – Środowiska proaborcyjne chętnie wykorzystały ograniczenia związane z Covid-19 do promowania jej jako łatwej, skutecznej, taniej, legalnej na całym świecie (oczywiście, oprócz Polski) i bezpiecznej do przeprowadzenia w domu. Czy daliśmy się na to nabrać? Być może tak. Aborcja farmakologiczna to jeden z najbardziej zmanipulowanych tematów – alarmuje Magdalena Guziak-Nowak. Podczas spotkania omówi, na czym tak naprawdę polega; czym jest zarówno z perspektywy dziecka, jak i z perspektywy matki. W oparciu o dane naukowe przedstawi ryzyko z nią związane (powikłania bezpośrednie oraz odległe w czasie). –Zajrzymy też na strony zagranicznych klinik aborcyjnych i posłuchamy lekarzy przeprowadzających aborcje – czy naprawdę polecają ją kobietom? Zapraszamy po porcję rzetelnej, udokumentowanej badaniami wiedzy – zapowiada.

Uczestnicy webinaru pt. „Aborcja farmakologiczna. Fakty i mity” wysłuchają około godzinnego wykładu, po którym nastąpi sesja pytań i odpowiedzi. Weźmie w niej udział ekspert – dr Małgorzata Prusak, Przewodnicząca Stowarzyszenia Farmaceutów Katolickich Polski, autorka monografii „Sprzeciw sumienia farmaceutów. Aspekty etyczne, teologiczne i prawne”. Słuchacze otrzymają wiedzę opartą na licznych badaniach naukowych z całego świata, podaną w przystępnej formie. Wszyscy zainteresowani uczestnicy, nie tylko nauczyciele, otrzymają bezpłatne zaświadczenia o udziale w spotkaniu.

Webinar o aborcji farmakologicznej jest drugim z tegorocznego cyklu Webinary EduLife, który odbywa się od października bieżącego roku do czerwca 2023 r. w każdą drugą środę miesiąca. Wydarzenie to jest kontynuacją popularnych „Spotkań o życiu” organizowanych w zeszłych latach przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Wykłady i rozmowy z zaproszonymi gośćmi są cenioną przez licznych odbiorców okazją do poszukiwania odpowiedzi na najtrudniejsze pytania o prawo do życia, rozwój dziecka w łonie matki, wolność, cele diagnostyki prenatalnej itp.

Patronat medialny nad cyklem wydarzenia objęli: Stacja7, Radio Profeto, Profeto.pl oraz Telewizja EWTN.

Źródło: https://www.ekai.pl/webinar-o-faktach-i-mitach-aborcji-farmakologicznej/
Fot. Anastasiia Ostapovych / Unsplash

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *