Dziś ogólnopolska modlitwa “Różaniec do granic”

W ponad trzystu kościołach zlokalizowanych w 22 diecezjach na obrzeżach całej Polski rozbrzmiała dziś wspólna modlitwa różańcowa. Uczestnicy “Różańca do granic” modlą się o łaski dla Polski, Europy oraz całego świata.

REKLAMA

W pierwszej części wierni o godz. 10.30 zgromadzili się w 319 kościołach stacyjnych, położonych wzdłuż całej granicy Polski – od wybrzeża, przez tereny wschodnie i południe aż po granicę zachodnią. Tam wysłuchali konferencji, uczestniczyli w Eucharystii i przeżyli adorację Najświętszego Sakramentu.

 
Wierni następnie przeszli lub przejechali na wyznaczone miejsce, nazwane „strefą modlitwy”. We wszystkich tych miejscach odbyła się o godz. 14.00 modlitwa różańcowa za Polskę i za świat – o polskie rodziny oraz pokój w naszym kraju i na całym świecie. Stref modlitwy jest nawet ok. czterech tysięcy. Były to zarówno nadmorskie plaże, jak i przygraniczne tereny leśne. 

„Chcemy zaprosić wszystkich Polaków, ale też naszych sąsiadów z innych krajów, aby jednego dnia wyszli ze swoich domów i udali się na granice Polski, aby się pomodlić. Chcemy ich zaprosić do tego, aby więcej swoich myśli skierowali w stronę Boga” – powiedział Maciej Bodasiński z Fundacji „Solo Dios Basta”, jeden z organizatorów inicjatywy.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *