Różaniec do granic

Wydział Duszpasterski pragnie zaprosić kapłanów i wiernych diecezji pelplińskiej na wielkie, ogólnopolskie wydarzenie, które nosi nazwę „Różaniec do Granic”.

REKLAMA

Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r. Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Pierwsze dwie części odmówimy za Polskę, kolejne dwie za cały świat. 

Przez to bezprecedensowe wydarzenie wspólnej modlitwy różańcowej, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi. Chcemy wynagradzać za wszelkie zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, bowiem 7 października jest też pierwszą sobotą miesiąca. 

W diecezji pelplińskiej miejscami udziału w akcji „Różaniec do Granic” będzie 8 nadmorskich parafii: Objazda, Smołdzino, Łeba (x2), Sarbsk, Sasino, Choczewo oraz Białogóra. 

Jeśli leży Ci na sercu los kraju i Twojej rodziny, włącz się w tę akcję. Możesz to uczynić na kilka sposobów: 

Możesz zarejestrować się indywidualnie drogą internetową na stronie Różaniec do granic
Po drugie możesz przyjechać w sobotę 7.10.2017 do wybranego kościoła, gdzie nastąpi zbiórka i wspólne przejście na wybrany odcinek granicy 
Możesz pomagać też w swojej parafii, wspólnocie, miejscu zamieszkania. Powiadom księży, parafian, współbraci, sąsiadów, poinformuj ich o wydarzeniu. 
Możesz zrobić jeszcze więcej i zorganizować wyjazd swojej parafii lub wspólnoty. Porozmawiaj o tym z księdzem proboszczem

Komunikat Kurii Diecezji Pelplińskiej

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *