Biblioteka Samorządowa w Żukowie i OKiS w jednym miejscu

Prawdopodobnie w listopadzie nastąpi przeprowadzka Ośrodka Kultury i Sportu oraz Biblioteki Samorządowej w Żukowie do odnowionego obiektu przy ul. 3 Maja. Znajdzie tam się także gminne archiwum.

REKLAMA


– W maju otworzyliśmy Centrum Kultury Spichlerz, teraz czas na nową siedzibę OKiSu i Biblioteki Samorządowej – mówi Wojciech Kankowski, burmistrz gminy Żukowo. – Jestem przekonany, że takie warunki pozwolą nam podnieść ofertę kulturalną na jeszcze wyższym poziom.

Dla Biblioteki Samorządowej będzie to piąta przeprowadzka w liczącej ponad 70 lat historii.

Na parterze oprócz biblioteki będą też sale warsztatowe (muzyczna i plastyczna) oraz całoroczny punkt informacji turystycznej,. W nim będzie można m.in. zakupić prace żukowskich hafciarek. W pomieszczeniach podziemnych znajdować się będzie archiwum Urzędu Gminy. Na pierwszym piętrze zlokalizowane zostaną pomieszczenia Ośrodka Kultury i Sportu wraz z salą konferencyjną.

Przebudowę, remont i adaptację obiektu wykonała spółka Majkowski Bau z Kościerzyny. Koszt inwestycji wyniósł 4,5 mln zł. Pieniądze na to zadanie pochodzą w całości z budżetu gminnego.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/6727-biblioteka-samorzadowa-w-zukowie-i-okis-w-jednym-miejscu

 

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *