Suma odpustowa ku czci św. Józefa Oblubieńca w Zagórzycy

Dnia 20 marca 2022 r. Ks. Bp Ryszard Kasyna przewodniczył sumie odpustowej ku czci św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Zagórzycy.

REKLAMA


W homilii Ks. Biskup zwrócił uwagę na wielkie miłosierdzie Boga, który przez Krew Jezusa Chrystusa ożywia i wzmacnia to co w oczach świata wydaje się być obumarłe. Życie człowieka użyźnione Krwią Chrystusową zostaje uzdolnione do wydania obfitych plonów. Miłosierdzie Boga jest tak wielkie, że człowiek jeszcze raz otrzymuje nową szansę by z Chrystusem wznieść się na poziom życia Bożego.

W nawiązaniu do osoby św. Józefa, Ks. Biskup przypomniał i zwrócił uwagę na fakt jak bardzo aktualne są wydarzenia z Jego życia w nawiązaniu do aktualnej sytuacji we współczesnym świecie. Prześladowania, ucieczki i szukanie schronienia dla Dziecięcia Jezus dzisiaj nabierają szczególnego wymiaru w kontekście poszukiwania schronienia i niesienia pomocy dla uchodźców z dotkniętej wojną Ukrainy.

Na zakończenie liturgii Mszy św. zawierzono parafię i całą Ojczyznę opiece św. Józefa, który jest patronem Kościoła Świętego.


Galeria zdjęć TUTAJ.


Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/suma-odpustowa-ku-czci-sw-jozefa-oblubienca-w-zagorzycy/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *