Papież o beatyfikacji ks. Jana Machy

Wczoraj po modlitwie Anioł Pański Papież przypomniał, że w Uroczystość Chrystusa Króla we wszystkich Kościołach lokalnych obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży. Franciszek wyraził pragnienie, aby wszyscy młodzi ludzie na świecie poczuli, że są żywą częścią Kościoła, protagonistami jego misji. Przypomniał im, że królować to znaczy służyć, jak uczy Jezus.

REKLAMA


Ojciec Święty odniósł się także do sobotniej beatyfikacji, która miała miejsce w Polsce.

Papież: ks. Macha znalazł w Bogu siłę, aby stawić czoła męce

„Wczoraj w Katowicach został beatyfikowany ksiądz Jan Franciszek Macha, zabity z nienawiści do wiary w 1942 roku, w kontekście prześladowań Kościoła przez reżim hitlerowski. W ciemności swego uwięzienia znalazł w Bogu siłę i łagodność, by stawić czoła tej męce. Niech jego męczeństwo będzie owocnym ziarnem nadziei i pokoju.“

Franciszek zauważył, o obchodzonym również Światowym Dniu Rybołówstwa. Pozdrowił wszystkich rybaków i zapewnił o modlitwie tych, którzy żyją w trudnych warunkach, a czasami, niestety, podejmują przymusową pracę. Zachęcił kapelanów i wolontariuszy Stella Maris, aby kontynuowali swoją posługę duszpasterską na rzecz tych osób i ich rodzin.

Ojciec Święty zaapelował, aby pamiętać o wszystkich ofiarach wypadków drogowych. Wezwał do modlitwy za nich oraz do zaangażowania w zapobieganie wypadkom. Wsparł także inicjatywy podejmowane na forum ONZ zmierzające do osiągnięcia większej kontroli nad handlem bronią.

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-11/papiez-o-beatyfikacji-ks-jana-machy.html


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *