Srebrny jubileusz parafii św. Wojciecha w Kartuzach

W sobotę, 23 października parafia pw. świętego Wojciecha w Kartuzach obchodziła swoje 25-lecie. Z tej okazji uroczystej Mszy św. jubileuszowej przewodniczył i homilię wygłosił bp diecezjalny Ryszard Kasyna.

REKLAMA


W słowie skierowanym do wiernych, którzy wypełnili kartuską świątynię po brzegi, hierarcha m.in. zwrócił uwagę na to, jak ważne jest dziś gromadzenie się w Domu Bożym. Duchowny zaznaczył, że parafia jest wspólnotą, dzięki której możemy spotykać się na modlitwie.

Tworzenie wspólnoty nie byłoby jednak możliwe bez miłości – zaznaczył bp Ryszard Kasyna.

Ordynariusz diecezji apelował do zebranych, by pielęgnowali oni więzi i zwrócił uwagę, jak wiele ruchów, kręgów i wspólnot tworzy się przy kartuskiej parafii. Na zakończenie uroczystości bp pelpliński pobłogosławił figurkę św. Józefa.

Odczytano też listy gratulacyjne od senatora Stanisława Lamczyka, starosty kartuskiego Bogdana Łapy i burmistrza Mieczysława Gołuńskiego.

Po Mszy świętej ks. prałat dr Marek Trybowski – proboszcz parafii, zaprosił wszystkich gości na poczęstunek. Do grochówki i drożdżówki przygrywała orkiestra gminna OSP Kartuzy.


Galeria zdjęć TUTAJ.


Zobacz film TUTAJ.


Posłuchaj TUTAJ:
– Słowo wstępne ks. proboszcza Marka Trybowskiego
– Homilia ks. biskupa Ryszarda Kasyny


Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/srebrny-jubileusz-parafii-sw-wojciecha-w-kartuzach/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *